10 Ocak çalışan gazeteciler günü bugün. Yıllardır bu mesleğin içindeyim çok şeyler gördüm çok şeye şahit oldum

10 Ocak çalışan gazeteciler günü bugün. Yıllardır bu mesleğin içindeyim çok şeyler gördüm çok şeye şahit oldum. Mesleğe 1996 yılında bir gazete dağıtıcı olarak başladım. Ardından muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundum. Yıllar geçti gazete sektöründen soran  TV sektörüne giriş yaptım. 2002 yılından bu yana aynı sektörde görevime devam ediyorum. DHA,İHA temsilciliklerine yaptık uzun yıllar. Bursa ve İnegöl ile ilgili güzel haberlere imza attık. Sektörün eskilerinde biriyim belki ama mesleğimi severek her zaman doğru, dürüst, ölçülü bir çizgi içerisinde para uğruna değil tam aksine  hakkı hakkaniyeti gözeterek mesleğimizi yerine getirmeye çalışıyoruz imkanlarımızın el verdiği kadarıyla. İşte bu özel günümüzde özellikle yarayan mesaj atan herkese teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum.  Bu anlamlı günde İnegöl’de vekil olan Vildan Yılmaz Gürel İnegöl’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uzun bir aradan sonra tekrar vekil hanımla buluşmak herkesi mutlu etti. Dost bir ortamda geçen sohbette hazır vekil hanımı yakalamışken soru yağmuru tutular. Oda zaman kısıtlı diyerek kısa kısa cevap verdi. Sonra bunlarla ilgili bir rapor hazırlık hem kendi teşkilatına hem de basın mensuplarına vereceğini ifade etti. Bazı notlar aldım birinci İnegöl’ün tüm sorunlarıyla ilgilendiğini ve elinden geldiğini yaptığını ifade etti. Bunların başında Hastane geliyor. Hastanede sıkıntı yok her fırsatta yetkililerle görüştüğü ve eksik olan bölümlere gereken atamaların yapılması için mücadele verdiğini belirtti ve bu kamuoyunun takdirine bıraktığını söyledi.

TEŞKİLATLA ARAMIZDA SORUN YOK

Seçimler yaklaşıyor Teşkilatla ilgili aralarında sorunlar olup olmadığı sorusuna Vekil Gürel bir sitemkar tavırla bu soruyu sormakla geç kaldınız, ancak seçimler yaklaştı şimdi. Benim teşkilatla her hangi bir sorunum yok. Ben üzerime düşen ne varsa yapıyorum Ankara ayağında ve görevim bitene kadar yapmaya devam edeceğim. Doğal olarak yapılacak olan seçimler için tekrar adayım ama partim ne görev verirse onu yapmaya da hazır diyerek adaylık sürecinde kendisinin de olduğunu açıklamış oldu.

SEÇİM  MASYIS’TA YAPILACAK

Vekil Gürel seçimlerin Mayıs ayının ortası veya sonun yapılacağını belirterek bu erken seçim anlamına gelmiyor. Seçim takviminin olduğu günü sınavlar var başka şeylerle çakışmasın diye Mayıs ayında seçimlerin yapılması planlanıyor.

ARTIK İHALESİ YAPILACAK BU SAATTEN SONRA

İnegöl’de gündemden düşmeyen yeni hükümet konağıyla ilgili olarak konuşan Vekil şunları söyledi. Eski hükümet konağı depreme dayanaksızdı hemen devreye girerek bakana konuyu illetim. Yıkılma programına aldık. Ödeneğini çıkardık, ihalesi yapılacak Belediye başkanı ve İlçe başkanı da yer olarak burayı gösterdiler. Artık ihalesi yapılacak bu saatten sonra söylenecek söz olmaz. Ben üzerine düşenini yaptım onlarda kendilerine düşenini