İnegöl’ün yeni hükümet konağı yine tartışmaları beraberinde getirdi maalesef. Doğal olarak İnegöllüler haklı nefes almak için yer ararken, bir bir yeşil alanlar elden gidiyor.

İnegöl’ün yeni hükümet konağı yine tartışmaları beraberinde getirdi maalesef. Doğal olarak İnegöllüler haklı nefes almak için yer ararken, bir bir yeşil alanlar elden gidiyor. Tüm ikaz, uyarı ve tepkilere rağmen iktidar partisi bildiklerini okuyor. Proje hazırlandı ilk kazma 2023 yılında vurulacak. Haberi okuyan yeri duyan her kesimden tepki var. Muhalefet tepki gösterdi başından bu yana ama kimse ne onları nede İnegöllüleri dinlemedi ve dinlemeye de niyeti yok gibi. Bakın ayı yanlışı yıllar önce yine yaptınız. Güzelim futbol sahaları yok edip yerine Hastane yaptınız.

O zamanda karşı çıkanlar oldu gel gelelim bildiğiniz okudunuz. Fakat yıllar sonra bunun yanlış bir karar olduğunu sizlerde kabul ettiniz. O zaman gelin aynı yanlışı burada yapmayın. Burada yaşayanların çağrısı kulak verin, kulaklarınızı tıkamayın. Örneğin yarın öbür gün İnegöl il oldu. Valilik binası sizce orada olur mu? Yeni bir yer mi yapılacak tekrar?

Yazık günah değil mi bu kadar masrafa Milli servete bunun hesabı kim verecek? Başka yer bakın İnegöl Hükümet konağı için bence. Yeni İnegöl projesi diyorsunuz fırsat ayağınıza geliyor değerlendiremiyorsunuz yazık. Karar verildi diyorsanız iktidarda sizler varsınız bunu yukardaki büyüklerinize söylersiniz gereken mücadele verirsiniz yapılmaz bu kadar basit. Ekonominin kötü gittiği bir dönemde bunu yapmanız doğrumu sizce?

Bakın size bir önerim var. Mesele eski hükümet binası yıkıldı güzelde oldu bence. Oraya şimdi belediye altını otopark üstünü güzel yeşil alan, farklı bölümler koyacak. Buna itiraz eden var mı? Yok bence de olmaz da? Çünkü İnegöllülerin rahat nefes alacağı güzel bir proje olacak. Yeşil alan başta olmak üzere farklı bir proje takdir topladı. Hemen karşısında eski hastane alanında yapılan Yeni İnegöl Belediye Binasıyla bu alan birleştirilip ortaya güzel proje çıkacak.

Artık bundan geri dönüşüm yok. İnegöl hükümet konağının tarihi ve şehir merkezinde olmasını arzu ediyorsanız. Şuan mevcut olan belediye binası bence bunun için kaftan biçilmez olur. Hem şehir merkezine yakın hem şehir merkezinin tam ortasında bir yer burası hükümet konağı için yeterli olacak. Yetmezse hemen arkasında Müftülük binası var. Orası da yakın zaman boşalacak. Yapılacak girişimler sonucu buralar alınabilir bence sonuçta iktidar partisi sizsiniz? İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şuan mevcut olan yerde kalabilir? Mal müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğü boş duran Vergi dairesinin üst katlarında yerleşmiş ve orada kalması daha güzel olur.

Zira hem yoğunluğu azattı hem trafik konusunda rahatlamaya yol açtı. Bunlar olmaz mı? Bir çıkın sokaklara vatandaşlara sorun anketler yapın, biraz halkın nabzını tutun bence. Çıkan sonuçlara göre hareket etmek size artı yazar eksi değil. Ama bildiğinizi okuyama devam edersiniz bence artılar her an eksiye dönebilir? Sözün kısacası her doğru sizin bildiğiniz doğru olmaya bilir. Yol yakınken bir kez daha düşünüp, bu şehre ihanet etmeyin. Oraya yapılacak yerle hem çalışanların hayatını riske atmaya gerek yok hem de güzelim yeşil alanı yok etmeye.