Kahramanmaraş sallandı Kahramanmaraş sallandı

İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde düzenlenen Diriliş Buluşmaları’nın 9’uncusu Ankara’da yoğun bir katılımla düzenlendi. Kuzey Ankara Kongre ve Kültür Merkezi’nde Filistin gündemiyle gerçekleştirilen buluşmaya katılan binlerce kişi, ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla işgalci İsrail’in saldırılarına tepki gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım yaptı. Mavi Marmara ile işgalci İsrail’in gerçek yüzünü tüm dünyanın gördüğünü belirterek Amerika’nın tarihindeki en zor dönemi yaşandığını vurguladı. Program sırasında hayırsever bir katılımcı, Gazze’ye destek olmak için İHH İnsani Yardım Vakfı’na gayrimenkul bağışında bulundu. Diriliş Buluşmaları Ankara Programı, Filistin için yapılan duanın ardından sona erdi.

“BU DAVA MANDELA’NIN VASİYETİYDİ”

Konuşmasında Güney Afrika’nın İsrail’e açtığı davayı hatırlatan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Yıldırım, “Bu dava Mandela’nın vasiyetidir. Mandela dedi ki; size vasiyetim, Filistin’in özgürleşmesi için elinizden geleni yapacaksınız. Güney Afrika’da bu davayı açanlar, Mavi Marmara Davası’nda da avukatlık yaptı. Bir güzel eylem yaparsınız, sonuçları çok farklı olabilir. Yeni gemilerle Ariş Limanı’nı geçeceğiz. Refah Sınır Kapısı açılacak. Hem karadan hem de denizden bu ambargolar kalkacak inşallah” şeklinde konuştu.

“VATANIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Fayed Mustafa, işgalci İsrail’in çocuklara, kadınlara ve sivillere saldırdığını belirterek, “Siyonizm ve İsrail, faşizmin ve Nazi ideolojisinin ürünüdür. İşlemedikleri suç kalmadı. Batı, işgalcilere destek vererek, işgal altındaki insanlara verilen yardımları keserek zulümden taraf oluyor. Filistinli Müslümanlar olarak toprağımıza kök salmaya ve vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. İslam dünyasının ülkeleri bu Siyonist çetenin Mescid-i Aksa’ya ve Filistin’e yaptığı saldırılara karşı kararlı bir duruş sergilemelidir. Bağımsızlığa dönük kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. Yaşasın Filistin-Türkiye kardeşliği ve sevgisi” şeklinde konuştu.

DUAMIZ VE DESTEĞİMİZ DEVAM ETMELİ”

“Gazze için duamız, desteğimiz ve boykot devam etmeli” diyen Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız ise, “Biz bir ümmetiz. Bu ümmet, hiçbir zaman mevsimlik ve yöresel bir ümmet olamaz. Çünkü biz evrenseliz, çünkü biz kıyamete kadar Allah’a kul olma sorumluluğu ile yaşayacağız. 70 defa 7 Ekim gelse biz ilk günkü gibi zulme karşı durmaya devam etmek zorundayız. Kudüs’ü, Gazze’yi imanımızın bir parçası olarak yüreğimizde tutmalıyız. Ömrümüz oldukça biz Gazze’deki kardeşlerimizle beraber olacağız” diye konuştu.

“YALNIZ OLMADIĞIMIZI HİSSEDİYORUZ”

Emperyalistlerin inanlara diz çöktüremeyeceğini vurgulayan Milli Gazete yazarı Abdulaziz Kıranşal, “Biz zalimlere yardakçılık yapmayı yasaklayan bir dinin mensuplarıyız. Erbakan Hoca’mızın dediği gibi, İsrail kınamadan anlamaz, İsrail güçten anlar. Geçmişte Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Arakan’da, Yemen’de ve işgale uğrayan diğer coğrafyalarda ne yaşandıysa, Gazze’de de o yaşanıyor. Kudüs 400 yıl boyunca Osmanlı’nın himayesinde huzur ve selam yurdu oldu. Tarih bizi yeniden çağırıyor. Filistinli bir kardeşimize, ‘Size yeterince destek olamıyoruz, yalnızca mitingler yapıyoruz’ dediğimde, ‘Biz sizi meydanlarda gördüğümüzde cesaretimiz artıyor, yalnız olmadığımızı hissediyoruz’ demişti” değerlendirmelerinde kullandı.