Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük felaketin üzerinden bir yıl geçti. Yaraların sarılmaya çalışıldığı bölgelerde çalışmalar yürütülürken, hayatını kaybedenler ise anılıyor. AGD, depremin yaşandığı gün ve saatte vatandaşları camilere çağırdı.

Akdeniz'de deprem! Akdeniz'de deprem!

Ülkemizin yaşadığı en büyük doğal felaket olan 6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçti. Bölgede yaşanan sıkıntılar ve sorunlar giderilmeye çalışılırken, hayatını kaybeden on binlerce vatandaşın acısı ise halen dinmedi. Anadolu Gençlik Derneği, yine anlamlı bir programa imza atarak hayatını kaybeden vatandaşlar için dua programı düzenliyor.

“DEPREM SAATİNDE CAMİLERDE BULUŞUYORUZ”

AGD tarafından organize edilen programlarda deprem felaketinde vefat edenler için çağrıda bulunuldu. AGD tarafından yapılan açıklamada, depremin yaşandığı gün ve saatte ‘camilerde buluşuyoruz’ çağrısında bulunuldu. Açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası vefat eden vatandaşlarımızı anmak ve yakınlarına destek olmak için tüm Türkiye'de camilerde buluşuyoruz” denildi. 

TÜM TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK

AGD’nin tüm ülke sathındaki il ve ilçe şube başkanlıkları ise hazırlıklarını tamamladı. Depremin yaşandığı gün ve saatte vatandaşlar camilere akın edecek. Hayatını kaybedenler için dualar okunacak, hatimler indirilecek.