Görevinden istifa eden Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan tarafından işten atıldığını iddia ederek CİMER'e şikayette bulunan Büşra Bozkurt, Merkez Bankası'nın yeni atanan Başkanı Fatih Karahan'dan göreve iadesini istedi.

Merkez Bankası'na Fatih Karahan'ın atanmasının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen Büşra Bozkurt, yaptığı şikayetin bir operasyon olduğunun söylendiğini ancak kendisinin sadece mağduriyetini diLe getirdiğini belirtti. Büşra Bozkurt işine bir an önce kavuşmak istediğini söyledi.

BÜŞRA BOZKURT: İŞİME GERİ DÖNMEK İSTİYORUM

RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi

CİMER'e şikayette bulunurken tek amacının işine geri dönmek olduğunu söyleyen Büşra Bozkurt, Gaye Erkan'ı hedef almadığını, ortada bir operasyon olmadığını savundu. Bozkurt tek isteğinin işsizlikten kurtulmak olduğunu söyledi.

ERDOĞAN GAYE ERKAN'A AÇIKLAMALARI İLE SAHİP ÇIKMIŞTI

Eski Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'ın babası ile ilgili iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşmasında bu iddiaların dedikodudan ibaret olduğunu söylemişti. Erdoğan, Merkez Bankası'nın başarılı işlerinin ardından akla ziyan dedikodularla ekonomide bin bir güçlükle sağlanan istikrarın bozmaya yönelik bir kampanya yürütüldüğünü ifade etmişti.

erolerkan.jpg

EROL ERKAN: YALAN HABERLER SİSTEMATİK ŞEKİLDE DEVREYE ALINDI

Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan ise bir personeli tokatladığı iddialarını reddetmiş Büşra Bozkurt için "O da benim bir kızım sayılır. Böyle bir komploya nasıl alet oldu anlamadım" diye konuşmuştu. Baba Erkan, Gaye Erkan'ın Merkez Bankası başkanlığına geçmesi ile başarılı bir sürecin başladığını ve hemen arkasından birilerinin düğmeye basması ile yalan haberlerin sistematik olarak devreye alındığını iddia etmişti.

Kaynak: Sözcü