Türkiye’nin ilk batarya fabrikasının temeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Bursa’nın Gemlik ilçesinde atıldı.

Türkiye’nin küresel mobilite markası Togg ile Çinli enerji firması Farasis ortaklığında enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere kurulan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojilerinin Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla inşaat başlangıç töreni yapıldı.

TOGG KREDİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören sonunda yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yerli otomobili Togg için kamu bankalarının kredi çalışması yaptığı müjdesini verdi.

Erdoğan, “Kamu bankaları Togg’un satışına kredi verecek. Aynen ev alır gibi Togg’u da alma imkanı doğacak. Kamu bankaları arabanın satışında kredi için çalışma yapıyor, detayları bugün Manisa’da açıklayacağım.” ifadelerini kullandı.

Maaşı geciken EYT'liler için avans müjdesi! Maaşı geciken EYT'liler için avans müjdesi!

MANİSA MİTİNGİNDE DETAYLARI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’dan ayrılarak Manisa’ya geçti.

Manisa Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde konuşan Erdoğan, “Ben buraya Gemlik’ten geldim. Togg’un yeni tesisinin temel atma töreninden geldim. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Kamu bankalarımızı Togg için araç bedelinin yüzde 50’si tutarında 36 ay vadeyle, 0,99 faizle kredi kullandıracak. Bugün bende Togg’u tekrar kullandım, karanfile boğdular bizi. Resmi rakam aldım 60 bin kişi dediler. Manisa’da muhteşem, gümbür gümbür geliyoruz” dedi.