SGK Uzmanı Ali Tezel, emekli maaşlarına seyyanen zammın geleceğini söyledi.

Milyonlarca emeklinin maaşına sene başında yüzde 49,25 oranında zam gerçekleştirildi. Ancak emekli maaşlarına yapılan düzenlemede 6 bin 700 ve altında kök aylığı alan emeklileri etkilemedi. Bu sebeple pek çok emekli açlık sınırının altında kalan en düşük emekli maaşlarına dert yandı.

İktidara yakın son kulis bilgilerinde ise seyyanen bir artışın seçim sonrasında olacağı bekleniyor.

1643448468862-a-901143-cmaaa.jpg

TEZEL: “31 MART ÖNCESİ KESİN GELECEK”

Ancak SGK Uzmanı Ali Tezel, KRT TV’de katıldığı bir programda emeklilere ek bir zammın seçim öncesi kesin geleceğini söyledi. Tezel, “31 Mart'a gelmeden önce emeklilere bir fark verileceğini düşünüyorum. Bunun en düşük emeklilere mi yoksa tüm emeklilere mi yapılacağını bilmiyorum, ancak 31 Mart'a kadar herkese yapılması gerekiyor. Aksi takdirde ayrımcılık olur çünkü herkesin alım gücü düştü. Sokakta, markette fiyatlar tavan yapmış durumda, her geçen gün artıyor. Yani, kim ne derse desin fiyatlar hiçbir şekilde durmuyor” dedi.

Mart'tan sonra 4 yıl boyunca seçim olmadığını aktaran Tezel, “2028'e kadar bir daha seçim olmayacak. Seçim olmasa da, bu hükümetin hiçbir şey vermediğini biliyoruz, bu yüzden 31 Mart'a kadar bir fark yapılırsa, umut ediyorum." ifadelerini kullandı.

AYM Başkanvekili 'Resmi'leşti AYM Başkanvekili 'Resmi'leşti

ali-tezel.webp

Kaynak: KRT TV

Editör: Süper Kanal TV