Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar, altın ve borsa hakkında flaş açıklamada bulundu.

Milyonlarca yatırımcı elindeki parayı değerlendirmek amacıyla farklı yatırım araçlarına yöneliyor. Bu noktada borsa, altın ve dolar artışları ile dikkat çekiyor. Ancak en çok hangisi kazandıracağı da araştırılmaya da devam ediyor.

ZELYUT: ENFLASYONUN DÜŞMESİ ZOR

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar, altın ve borsa yatırımcılarına seslenerek açıklamalarda bulundu. Zelyut, Fitch'in Türkiye için pozitif kararını değerlendirirken,"Türkiye'nin ana problemi enflasyon, değil mi? Enflasyonu düşürmek uzun süren bir savaş gerektiriyor. Dolayısıyla, şimdi Fitch'in kararıyla Türkiye'de enflasyonun düşeceğini ve güllerin açacağını söylemek zor” dedi.

“EN İYİ GETİRİYİ İYİ SEÇİLMİŞ ŞİRKETLER YAPACAK”

İşsizlik rakamları açıklandı İşsizlik rakamları açıklandı

Zelyut, dolar, altın borsa yatırımcılarına kritik uyarıda bulunurken, “Dolar 41 ile 42 faizde sonbahara kadar bir kalış, ondan sonra geri çekilme olacak. Diğer alternatifim borsa, altın derseniz, evet, altın yukarıya doğru gidecek. Altın ralli şeklinde olmaz, geri çekilmeler olabilir. Ben her sabah raporunda Anadolu aslanlarına teknik seviyeleri gram altında anlatıyorum. Burayı kırarsa, aman yukarıdan verin, alttan alın diyorum. Altına pozitifim, borsaya pozitifim. Dolar belli bir yere gider sonra düşer, ama burada en iyi getiriyi iyi seçilmiş şirketler yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Editör: Süper Kanal TV