Milyonlarca yatırımcı elindeki parayı değerlendirmek amacıyla farklı yatırım kollarına yöneliyor. Bunlar arasında ise dolar, altın ve euro dikkat çekiyor. Ancak çoğu yatırımcı hangi yatırım aracının daha fazla kazandıracağını da merak ediyor ve ünlü ekonomistlerin yorumlarını araştırıyor.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, TELE 1 canlı yayınında bu konu hakkında kritik açıklamalarda bulundu.

112086606-dolartl.jpg

Türkiye enflasyonda zirveyi zorluyor! Afrika'yı bile geride bıraktık.. Türkiye enflasyonda zirveyi zorluyor! Afrika'yı bile geride bıraktık..

GEÇER: “DOLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK”

Doları bilen isim Selçuk Geçer, yatırımcılara en çok kazandıracak yatırım aracını açıkladı. Geçer, “Dolar mı, altın mı, Euro mu sorusunun cevabı, dikkate alınan faktörlere bağlı olarak değişir. Bir kere, dolar Türkiye'de yükselmeye devam edecek gibi görünüyor. Bugün itibariyle zaten 50 lira civarında seyrediyor” dedi.

“ALTIN DAHA FAZLA ARTACAK”

Doların 50 TL olacağını söyleyen Geçer, günün sonunda, insanların ne alacaklarına karar verirken dolar mı, Euro mu, altın mı sorusuna cevabını verdi. Geçer, “Yatırımcıların çeşitli faktörleri dikkate almaları gerekmektedir. Tabii ki, yatırım tavsiyesi değildir, ancak altın, bir miktar daha artabilir gibi görünüyor. Doları kenarda tutmanın yanı sıra diğer enstrümanlara da yatırım yapılabilir” ifadelerini kullandı.

altin14.jpg

Geçer, altın için ise ons dolar fiyatının 3000 dolar seviyesine, gram altın için ise 5000 TL seviyesini işaret etti.

Editör: Süper Kanal TV