Araştırmacı yazar Haluk Özdil, altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ile ilgili kişisel Youtube kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük devletlerin altına yatırım yaptığını ifade eden Haluk Özdil, her kriz ortamından fiziki altının en güvenli liman olduğunun altını çizdi.

Uzman isim Haluk Özdil, altın fiyatlarının baskın altına alınması için mevduat hesaplarının kullanıldığını söyledi. Ancak buna rağmen altının yükselişini sürdürdüğünü dile getiren Haluk Özdil, altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmaya devam etti.

yatirim-araclari1-qcc3-cover.webp

81 ilin kuruyemiş haritası çıktı 81 ilin kuruyemiş haritası çıktı

Altında patlama döneminin henüz başlamadığını söyleyen Özdil, Fayın henüz kırılmadığını, enerji toplandı artık kırılması beklendiğini ve 31 Mart seçimlerinden hemen sonra altının daha da yükseleceğini söyledi.

“YÜZDE 90 BU RAKAMI GÖRECEĞİZ”

Türkiye son dönemde an çok altın alımı sırasında dördüncü sırada olduğu bilgisini veren Özdil, doların ileride bir kağıt parçasını dönüşeceğini söyledi.

pj7dbe-x.jpg

Kağıt parçasına dönüşmeyecek tek şeyin altın olduğunu belirten Özdil “Yılsonu itibariyle 3 bin lirayı görmemiz muhtemel. Yüzde 90 ihtimalle bu rakamı göreceğiz.” dedi.