Milyonlarca yatırımcı elindeki varlıkları değerlendirmek için ekonomi piyasasında yer alan bazı yatırım araçlarını tercih ediyor. Bitcoin, dolar ve gram ise bunlar arasında bulunuyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yatırımcıların merak ettiği soruya cevap verdi.

DOLARDADAKİ DÜŞÜŞ YATIRIMCIYI ENDİŞELENDİRDİ

Son dönemlerde 32 bandında ilerleyen dolarda durgunluk sürüyor. 32,84 seviyesinde işlem gören dolardaki düşüşün nedenleri de merak ediliyor. Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 50 seviyesine getirmesi, ABD tarafındaki FED faizlerinde indirim beklentileri etki ettiği belirtiliyor.

dolar-tl-turk-lirasi-0000.jpg

İran ve İsrail arasındaki gerilim ardından da altın tarafında yükseliş görülürken dolar tarafında olumsuz etki etmişti. Ancak TL ve dolar tarafındaki bu baskılanmanın bir noktada kırılacağı da ön görülüyor.

GEÇER: HAYRI ALAMET DEĞİL

Dolar tarafında yaşanan düşüş dolar yatırımcılarını endişelendirdi. Uzman isim Selçuk Geçer ise bu tedirginliğe su serpti. Geçer, “Dolar düşmüyor. 32,27 ile 32,80 arasında giden dolar kuru var. Bu durgunluklar pek hayrı alamet değildir. Bu dalgalanma bile sayılmaz. Düz çizgi hareketidir”

Bankacılık devinden 'TCMB' için faiz tahmini Bankacılık devinden 'TCMB' için faiz tahmini
Kaynak: Haber Merkezi