Sıcaklık alarmı... Bakan Özhaseki ve Prof. Dr. Şen'den peş peşe uyarılar! Sıcaklık alarmı... Bakan Özhaseki ve Prof. Dr. Şen'den peş peşe uyarılar!

Kahramanmaraş Göksun ilçesinde sabah saat 06:31’de deprem meydana geldi. Yerin 1.2 km altında gerçekleşen deprem 4.3 büyüklüğünde gerçekleşti. 6 Şubat’ta en çok etkilenen bölgelerden olan deprem korkuya neden oldu.

sdfsdfasadasdasd.jpg

6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye acı bir sabaha uyandı. 11 ili etkileyen depremlerde ilk olarak merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ta saat 04.17’de 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde binlerce insan enkaz altından çıkmadan aynı günün öğle saatlerinde Elbistan’da ikinci bir 7,5 büyüklüğünde deprem yaşandı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihine asrın felaketi olarak kayda geçen bu depremlerde 50 bin 783 kişi hayatını kaybederken 107 bin 204 kişi de yaralandı.

Yaşanan büyük deprem hafızalarda henüz daha canlıyken sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem paniğe neden oldu.

NACİ GÖRÜR SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi. X hesabından açıklama yapan Naci Görür, Göksun ilçesinde yaşanan depremin detaylarını açıkladı.

Merkez üssü Göksun-Acıelma’da 4,3 büyüklüğündeki depremin sığ olduğunu ifade eden Naci Görür, deprem Savrun Fayının Göksun yakınlarında Çardak Fayı ile kasişme bölgesinde gerçekleştiğini söyledi.

6 Şubat 7,6 depremi Çardak Fayı üzerinde olduğunu hatırlatan Naci Görür bu depremle, “Savrun Fayının stres transferi ile belirli bir oranda yüklenmiş olabileceğini düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

afvbvvffvfvvv.jpg

 

Kaynak: Haber Merkezi