Türkiye-Hollanda maçına spor severler büyük ilgi gösterecek. Türkiye F Grubunu 2. sırada tamamladıktan sonra son 16 turunda Avusturya ile eşleşti. Avusturya'yı 2-1'lik skorla yenen Türkiye adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. Türkiye çeyrek finalde Hollanda ile eşleşti. Hollanda-Türkiye maçı TRT1 ekranlarında yayınlanacak. Karşılaşma öncesi TRT1'e şifre girip girmeyeceği ise izleyiciler tarafından merak edilmeye başlandı.

Milli yüzücüden final başarısı Milli yüzücüden final başarısı

TÜRKİYE-HOLLANDA MAÇINDA TRT1'E ŞİFRE GİRECEK Mİ?

UEFA kuralları gereği EURO 2024 maçlarında TRT sinyal daraltma ve şifre koyuyor. Türkiye çeyrek finalde Hollanda ile eşleşti ve rakibini yenmesi durumunda yarı finale yükselecek. Türkiye-Hollanda maçına spor severlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Karşılaşma güncel frekans değerleri ile kesintisiz ve HD kalitesiyle izlenebilir. İşte TRT1 şifresiz izleme uydu frekansı;

Uydu: TÜRKSAT 4A

Frekans: 11794

Pol: V (Dikey)

Sembol Oranı: 3000

FEC: 3/4

TÜRKİYE-HOLLANDA MAÇI ŞİFRESİZ NASIL İZLENİR?

Türkiye-Hollanda maçında TRT ekranlarını açanlar sinyal yok sorunu ile karşılaşabilirler. Bu sorunu çözebilmek için öncelikle yukarıdaki uydu frekans bilgilerini uydu alıcısına taratmak gerekiyor. Ayrıca Bis Key şifresi girerek de TRT1 şifresi çözülebilir. 

TRT EURO 2024 MAÇLARINA NEDEN ŞİFRE KOKUYOR?

Yayınların şifrelenmesi nedeniyle pek çok kişi TRT'ye şikayette bulundu. TRT sosyal medya hesabından açıklama yaparak duruma aydınlık getirdi. TRT açıklamasında  “İzleyicilerimiz, EURO 2024 yayınlarını izlemekle ilgili yaşadıkları aksaklıkları TRT İletişim Merkezi'miz ve sosyal medya aracılığıyla Kurumumuza iletmektedir. UEFA, lisans verdiği tüm yayıncılardan "Uluslararası Yayın Hakları Sınırlılık" kuralına uyulmasını kesinlik şartıyla talep etmektedir. Bu çerçevede UEFA, EURO 2024 yayınlarına Türkiye dışından erişilebildiği yönündeki şikâyetleri Kurumumuza “Yaptırım” uyarısıyla iletmektedir. Belirtmek isteriz ki UEFA tarafından belirlenen sinyal seviyeleri ve uygulanması zorunlu şifreleme politikaları nedeniyle uydu sinyal gücümüzü belirli seviyenin üstüne çıkaramamaktayız." denildi.

Kaynak: Haber Merkezi