Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Memleket Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye kızgın mısınız?" sorusuna yanıt verdi.

"Ayrı yol çizdiği için saygı gösteriyorum, kırgınlığım söz konusu olamaz" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, kırgınlık gibi bir durumun doğru da olmadığını ifade etti.

NTV'nin haberine göre, CHP lideri, cumhurbaşkanı adaylığıyla kendisine rakip olan İnce'ye bir de çağrı yaparak "Türkiye'yi zor koşullardan çıkaracaksak birleşmemiz gerekiyor." dedi.

"SADULLAH ERGİN" AÇIKLAMASI

Erdoğan: Bizden önce 70 yılda yapılamayan hizmet ve reformu 21 yıla sığdırdık Erdoğan: Bizden önce 70 yılda yapılamayan hizmet ve reformu 21 yıla sığdırdık

Kılıçdaroğlu, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte gençlerle de buluştu. Kılıçdaroğlu, burada DEVA Partili Sadullah Ergin'in CHP listesinde yer almasına ilişkin tartışmalara ilişkin açıklama yaptı.

6 parti bir arada olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Başka bir partinin iç işlerine karışamayız." dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Biz geçmişi sorgulayacağız ama güzel bi gelecek inşa etmek istiyoruz. İnsanlar geçmişte hata yapmış olabilirler." dedi.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in DEVA Partisi kontenjanından CHP listesinden aday gösterilmesine tepkiler gelmişti. Ergin, Balyoz ve Ergenekon süreçlerinde Adalet Bakanı olarak görev yapıyordu.