'Camide bira içtiler' açıklamasını yalanlayan müezzin CHP'den aday adayı oldu 'Camide bira içtiler' açıklamasını yalanlayan müezzin CHP'den aday adayı oldu

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in altılı masadan ayrılmasının ardından İYİ Parti'den yaklaşık 60 bin kişi istifa etti. İstifa yarışına giren İYİ Partililer nedeniyle e-Devlet'in ilgisi sayfasına uzun süre erişelemedi.

Yoğunluk sebebiyle erişilemeyen sayfa bir süre sonra tekrar kullanıma açıldı.

AKŞENER NE DEDİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milletin ortak iyiliği için iyi niyetlerle oturduğumuz 6'lı masa, artık potansiyel adayların tartışıldığı bir ortak akıl platformu olmaktan çıkmıştır. Tek bir adayın tasdiki için çalışan, bir noter masasına dönüşmüştür." ifadelerini kullandı. Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunarak "Milletimiz, sizleri sevdi, bağrına bastı ve bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde, sizi göreve çağırıyor" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'in açıklamalarıyla ilgili ilk değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu, "Merak etmeyin bütün taşlar yerine oturacak" dedi. Daha sonra yayınladığı bir video mesajda ise " Bu sofraya o oturmasın, bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birilerini hor görerek göz ardı ederek Türkiye'yi değiştiremeyiz" ifadelerini kullandı.