İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde AK Parti'nin yaptığı itiraz Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilerek oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Gelişmeyi Ekrem İmamoğlu yaptığı sert eleştiri ile duyurdu.

Süleyman Soylu'nun da oyunu kullandığı ilçe Gaziosmanpaşa'da CHP'nin adayı Hakan Bahçetepe bin oydan az bir farkla AK Parti'nin adayı Hasan Tahsin Usta'yı geride bırakarak başkanlığı kazanmıştı.

Açıklanan sonuçlara göre Gaziosmanpaşa ilçesinde CHP'nin adayı Hakan Bahçetepe, 107.636 oy ile yüzde 40,45 oranında bir oy almıştı. En yakın rakibi AK Partili aday Hasan Tahsin Usta ise 106.757 oy ile yüzde 40.12'lik oy oranına ile ikinci sırada yer almıştı.

'CHP'NİN AZ FARKLA KAYBETTİĞİ YERLERDE YSK TEKRAR SAYIM KARARI VERMİYOR'

ekremimamoglu2.jpg

Yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada YSK'nın AK Parti'nin kaybettiği ilçelerde yeniden sayım kararı aldığını ancak CHP'nin az farkla kaybettiği ilçelerde yeniden sayım kararı vermediğini söyledi. İmamoğlu "İktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı." diye konuştu.

AK Parti ve CHP’de değişim rüzgarı! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de değişecek AK Parti ve CHP’de değişim rüzgarı! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de değişecek
Editör: Süper Kanal TV