Kayseri’deki billboardlarda yer alan isimsiz afişler dikkat çekerken afişlerin sahibinin kim olduğu sorusunun cevabı ise il genelinde gündem oldu.

Kayseri şivesiyle hazırlanan ve ortasında büyük puntolarla “Yiter Gaari!” yazısı yer alan afişlerin üst kısmındaki “Kayseri’yi 20 yıldır aynı insanlar aynı cümlelerle, aynı vaatlerle yönetiyor” ifadesinden seçim çalışmalarına yönelik olduğu anlaşılıyor.

CHP'li vekil Suiçmez'den Adalet'in mülakat sonuçlarına tepki CHP'li vekil Suiçmez'den Adalet'in mülakat sonuçlarına tepki

Afişlerin sahibinin kim olduğu ise yine afişin alt tarafında yer alan “Yeni Başkanı Görmek İçin QR Kodunuzu Okutun” bölümünde QR kodun okunmasının ardından anlaşılıyor.

Cep telefonları aracılığıyla okutulan QR kod, kullanıcıları http://yitergaari.com.tr adresine yönlendiriyor. Kullanıcılar karşılarına bir web sayfasının açılacağını düşünürken bir sürprizle karşılaşıyor.

"25 YIL OLDU YİTER GARİ"

QR kodun okunmasının ardından Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan’ın videosu çıkıyor. Arıkan videolu mesajında; “Değerli hemşerilerim merhaba, ben Mahmut Arıkan. Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Şehrimizi çeyrek asırdır aynı yüzler, aynı cümleler, aynı vaatlerle yönetiyorlar. Saha çalışmalarında çokça duyduğum bir ifadeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. 25 yıl oldu yiter gaari! Gelin destek olun, güzel bir değişime hep beraber imza atalım” ifadelerine yer verdi.

Arıkan’ın kamuoyunda merak uyandıran sıradışı ve alışılmışın dışında billboardlu seçim çalışması ise çok büyük beğeni ve taktir topladı

Editör: Süper Kanal TV