Bursa'nın İnegöl ilçesinde önemli tarım bölgelerinden olan Sungurpaşa ovasına sanayi alanı kurulacağı iddia ediliyor.

İl olma çalıştayı raporu siyasi partilerle paylaşıldı İl olma çalıştayı raporu siyasi partilerle paylaşıldı

İnegöllü işadamı Abdullah Ezim geçtiğimiz günlerde bakanlığın İnegöl'ün verimli tarım arazilerini OSB'ye dönüştürmeye çalıştığını iddia etmişti.

Abdullah Ezim söz konusu iddia ile ilgili açıklamasında “Bir kamu görevlisinden son aldığım bilgilere göre Karagölet , Sungurpaşa ve Çavuşköy arazileri üzerine Sayın Burkay’ın yapmak istediği OSB bölge  var, size gelen bir bilgi var mı ? Çünkü biz burada Hamzabey ile ilgili yeni OSB bölge kısmen 4. Sınıf tarım arazisi kısmen bozulmuş orman alanına OSB yaptık. Yani tarım açısında verimsiz arazilere yaptık” dedi.

SANAYİ BÖLGESİ TABELASI ASILDI

"İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi" tabelası, İnegöl'ün kırsal Sungurpaşa ile Kestel'in kırsal Soğuksu köyleri arasındaki düz arazinin girişinde yer alıyor. Sanayi bölgesi için girişimlerin olduğu ve tarım arazisi olan bölge ise havadan görüntülenen araziye tabeladan girildiğinde yönetim binasına benzer bir yapının olduğu gözden kaçmıyor.

İnegöl’ün verimli ovasına OSB kötülüğü

3 İLÇENİN MERKEZİ

Öte yandan Sanayi bölgesi yapılmak istenen alanın ova olmasının yanında bir başka özelliği ise İnegöl, Kestel ve Yenişehir olmak üzere toplam 3 ilçenin ortak noktasında ve anayol, hava alanı ve demiryolunun dibinde yer alıyor.

Sanayi bölgesinin inşa edileceğine dair gündeme gelen arazi, sadece bir ova değil, aynı zamanda İnegöl, Kestel ve Yenişehir olmak üzere üç ilçenin ortak noktası özelliğine sahip olmakla birlikte karayolları, havaalanı ve demiryolu güzergahına da yakınlığıyla dikkat çekiyor.

İnegöl’ün verimli ovasına OSB kötülüğü

ÇİFTLİK BANK DETAYI

Bir diğer dikkat çekici olay ise Sanayi bölgesi yapılmak istenen alan içinde daha önceden Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarının biri olan Çiftlik Bank’ın eski tesisi de yer alıyor.

Kaynak: Milli Gazete

Editör: Süper Kanal TV