İnegöl Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, her hafta Cumartesi günleri Mer-Pa Pazar yerinde kurulan oto pazarı, bu hafta arefe gününe denk gelmesi nedeniyle kurulmayacak. Noterlerin kapalı olması sebebiyle araç alım ve satımı yapılamayacağı için bu karar alındı. Belediye yetkilileri, vatandaşların bu değişiklikten haberdar olmaları ve planlarını buna göre yapmaları gerektiğini belirtti.

İsaören Mahalle Muhtarlığından bin 500 kişilik aşure ikramı İsaören Mahalle Muhtarlığından bin 500 kişilik aşure ikramı

İNEGÖL BELEDİYESİ'NİN AÇIKLAMASI GELDİ

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İnegöl’de her hafta Cumartesi günleri Mer-Pa Pazar yerinde kurulan oto pazarı, bu hafta arefe gününe denk gelmesi nedeniyle kurulmayacak. Noterlerin kapalı olması sebebiyle araç alım ve satımı yapılamayacağı için bu karar alınmıştır. Bunun yerine Cumartesi günü Mer-Pa’da kıyafet pazarı kurulacaktır. Vatandaşlarımızın bu değişiklikten haberdar olmalarını ve planlarını buna göre yapmalarını rica ederiz."

İNEGÖL'DE 4 PAZAR KURULACAK

İnegöl'de Arefe günü Cumuratesi Pazar, kendi yerinde kurulacak. Aynı gün yine Mesudiye Pazarı, Akhisar Pazarı ve Mer-Pa pazar yerindede kıyafet pazarı kurulacak.

Kaynak: Haber Merkezi