on dönemlerde sıkça dillendirilen ve tartışma konusu haline gelen “Misafir vergisi geliyor” ve “Emekli maaşlarında refah payı kesintisi yapılacak” gibi iddialara ilişkin resmi açıklama geldi.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bazı basın yayın organlarında yer alan, “Misafir vergisi geliyor” ve “Emekli maaşlarında refah payı kesintisi yapılacak” iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Son günlerde sıkça gündeme gelen söz konusu iddialarla ilgili açıklamada şu ifadelere yere verildi:

"Kira geliri olan mal sahiplerinin beyanname vererek vergisini ödemesi gerekmektedir. Konutta ikamet eden sakinlerin dışında, evde başkalarının misafir edilmesinden kaynaklı herhangi bir vergi alınması söz konusu değildir. “Misafir vergisi” adı altında magazinselleştirilerek kamuoyunda paylaşılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Asgari ücrete ara zam yok! Bakan Işıkhan'dan net açıklama Asgari ücrete ara zam yok! Bakan Işıkhan'dan net açıklama

Memur ve memur emeklileri için uygulanan refah payı sisteminin ortadan kaldırıldığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktır. Dolayısıyla bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz." 

Editör: Süper Kanal TV