Kök maaşta flaş değişiklik! Emeklileri havalara uçuracak gelişme Kök maaşta flaş değişiklik! Emeklileri havalara uçuracak gelişme

Japon otomobil üreticileri Nissan Motor ve Honda Motor, elektrikli araçlar (EV) için temel parçaların üretimi ve otomotiv yazılım platformlarında yapay zekâ konusunda iş birliği yapmak amacıyla stratejik bir ortaklık kurmayı değerlendiriyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİNİ GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORLAR

Japonya'daki otomobil üreticileri, Çin'li BYD, Tesla ve diğer otomobil üreticilerinden kaynaklanan ciddi rekabetle karşı karşıya kalırken, bu potansiyel ortaklık Nissan ve Honda'nın elektrikli araç üretimini geliştirmesine yardımcı olabilir. Honda Yönetim Kurulu Başkanı Toshihiro Mibe, iki şirketin potansiyel iş birliği alanlarını değerlendirmek için bağlayıcı olmayan bir mutabakat zaptı imzaladığını ancak kapsamı henüz belirlemediklerini açıkladı.

nissan-x-trail-2014-r42.jpg

Nissan, tam elektrikli Leaf modeliyle elektrikli araçlarda öncü konumunda fakat elektrikli araç piyasasına yeni girenlerin artan rekabeti karşısında zor durumda kaldı.

Nissan CEO'su Makoto Uchida basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Gelişen oyuncular çok agresif ve inanılmaz bir hızla ilerleme kaydediyorlar. Geleneksel akla ve geleneksel yaklaşıma bağlı kaldığımız sürece rekabeti kazanamayız" dedi.

Honda verilerine göre Honda'nın satışları rakiplerinin gerisinde kaldı ve bataryalı araçlar, 2023'ün ilk dokuz ayında dünya çapındaki yaklaşık 2.8 milyon otomobil satışının %0.5'inden azını oluşturdu.

Uchida, hem Japonya'da hem de yurt dışında herhangi bir bölgede birlikte çalışmaya açık olduklarını söyledi.

2016-honda-grace-style-edition-4-001.jpg

Editör: Süper Kanal TV