Yatırımcılar için güvenli liman olarak kabul edilen altında dalgalanma sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda rekor üstüne rekor kıran Ons altın fiyatlarındaki yükseliş yerini düşüşe bıraktı. Ons altın fiyatlarında yaşanan gerilemenin ardından gram altın fiyatında da düşüş başladı.

666.gif

Gazeteci Cem Küçük’ün sunduğu “Günaydın Türkiye” programına katılan TGRT Haber Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, altında yaşanan gelişmelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

asdasdsad.jpg

Yaprak, altın fiyatlarında yaşanan gelişmenin ardından kuyumcularda artık altın bulunamadığını söyleyerek "Bu ralli devam edecek mi? Biraz yavaşlayabilir. Gerçekten FED'in faiz indirimlerini piyasalar erkenden satın aldı. O yükseliş gerçekleşti. Kuyumcular altın bulamıyor. Bizde de bu yükselişler altına olan talebi artırdı.” Dedi.

HGS cezalarında iptal yolu açıldı! Bu adımları izleyen cezadan kurtuluyor HGS cezalarında iptal yolu açıldı! Bu adımları izleyen cezadan kurtuluyor

Ekonomi Editörü Yaprak Hırka Yıldız, kuyumculara sadece bazı altın çeşitlerinin bulunduğu belirterek “Şu anda 1,5 ve 10 gram altınlar piyasada bulunuyor. Onlar darphane tarafından basıldığı için güvenilirler. Kesme altına da talep var. Orada bir endişe var. Altının sahte olup olmadığı konusunda insanlar korkuyor " ifadelerini kullandı.