TÜVTÜRK'ten flaş karar 'Artık bu kişiler araç muayenesi yaptırmayacak' Ek testten muaf olacak TÜVTÜRK'ten flaş karar 'Artık bu kişiler araç muayenesi yaptırmayacak' Ek testten muaf olacak

Dışişleri Bakanı Fidan, ABD ile İran'ın arasında yaşanan sıcak çatışmalar hakkında "Bölgesel yayılmadan kaçınmak lazım. Durum iyi değil. Daha büyük bir yayılmayla karşı karşıya kalabiliriz" diye konutu.

 "ABD ATEŞLE OYNUYOR"

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı bir canlı yayında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Fidan, ABD'nin İran destekli gruplara düzenlediği saldırılara yönelik bir soruya cevap verirken, ABD'nin "ateşle oynadığını" belirterek, "Ateşle oynadığınız zaman o ateş her an yangına dönüşebilir. Kontrol altına alınamayabilir. Burada bir riskle karşı karşıyayız. Bu kontrol altına alınamamazlık meselesi bir tehdit olarak karşımızda duruyor." ifadelerini kullandı.

"DURUM İYİ DEĞİL"

Türkiye'nin bölgesel ortaklar ve ABD ile sürekli görüştüğünü vurgulayan Fidan, "Bölgesel yayılmadan kaçınmak lazım. Durum iyi değil. Daha büyük bir yayılmayla karşı karşıya kalabiliriz." şeklinde konuşarak bölgesel istikrarsızlık konusundaki endişelerini dile getirdi.