İnegöl Devlet Hastanesi’nde bazı bölümlerde doktor eksikliği tekrar başladı. Vatandaşlar doğal olarak randevu bulamayınca acil servise akın ediyor. Acil serviste yoğunluk her geçen gün aldı başını gidiyor. Ultrason’da gün sırası 2024 Ocak ayına verilirken hastane çalışanları  vatandaşlarla karşı karşıya kalırken zaman zaman tansiyon yükseliyor. 4 olan doktor sayısı 2’e düştü. Peki ne olacak bu durum…

İnegöl’de bazı branşlarda yaşanan doktor emekli olan veya tayin isteyen doktorlarla birlikte randevu almak artık o kadarda kolay olmuyor. Randevu bulaman vatandaşlardan durumu iyi olanlar Özel Hastanelere giderken durumu olmayanlar ise mecburen randevu bulmak için uğraşıyor. Bazı branşlarda randevu sırası ayları buluyor. Vatandaşlar iktidar yetkililerine tepki göstererek gerekenlerin yapılmasını istiyor. Peki yıllardır yaşanan bu sorun ne zaman çözülecek. Her seferinde gündeme geldiğinde İktidar cephesi sorunun bu kadar büyütülecek boyutta olmadığı savunuyor. Vatandaşlar ise tam tersini söyleyerek randevu bulamıyor, doktor yetersizliğinde. Bir çok ilden büyük olan İnegöl yeterince hizmet alamıyor. Branş yetersizliği nedeniyle İnegöllüler mecburen Bursa’ya sevk ediliyor. Sevk sayısında artışlar devam ediyor.

2024 yılına gün veriliyor….

Ultrason çektirilmesi isteyen vatandaşlara doktor yetersizliğinden ve yoğunluktan 2024 yılına gün verilmeye başlandı. Aylar sonrasına gün verilmesini gören vatandaşlar ise hastane çalışanları arasından tartışmalar yaşanıyor. Bunun en büyük sebebi ise doktor yetersizliği. Ultrason çeken doktor sayısı 4 olan ilçede şuanda 2’e düştü. 1 doktorun izne ayrılması ve diğer bir doktorun Sağlık Bakanlığı tarafından Diyarbakır’a görevlendirilmesi etken oldu. Tansiyonun yükseldiği hastanede en çok şikayet bu konuda geldiği öğrenildi. Hastane yönetimi ise sorunları çözmek için mücadele ediyor. Üst makamlara konu iletiyorlar. Yapılan görüşmeler sonucu Ultrason için ihale yapılması için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Çalışmalara başlayan İnegöl Devlet Hastanesi yönetimi süreci hızlı bir şekilde bitirerek vatandaşların sıkıntısını ortada kaldırmayı hedefliyor. Ancak sürecin ne kadar süreceği ise belirsiz. Gerçek olan bir şey var oda artık Ultrason için yeni yıla girmediğimiz 2024 yılına verildiği. Bakalım bu süreç ne kadar sürecek insanlar ne zaman doğru bir hizmet alacak. Hep birlikte göreceğiz. Açıkçası İnegöl ne zaman gerçek hizmete kavuşacak.