Bursa İl Jandarma Komutanlığınca Osmangazi ilçesi Selçukgazi Mahallesi mülki sınırları içerisinde İzmir-Gebze otoyolunun 74'üncu km'sinde 12 Aralık 2022 ve 28 Aralık 2022 tarihlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının fail veya faillerinin tespit edilerek yakalanması amacıyla Jandarma Suç Araştırma Timlerince (JASAT) ve diğer Jandarma birimlerince, hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgede araştırmalara başlanıldı.

29 Aralık 2022 tarihinde şüpheli bir aracın söz konusu bölgede tespit edilmesi üzerine şüpheli araç yakalanarak olaya müdahale edildi.

Olayla ilgili olarak şüpheli araç içerisinde bulunan; Çeşitli suçlardan arama kayıtları bulunan M.Ş.(42), R.K. (50), M.M. (49) isimli şahısların üzerinde ve araçlarında yapılan aramada; 2 gr Metamfetamin Uyuşturucu Madde ve içiminde kullanılan Puyp, Demir kesici Dekupaj aleti ve kesme uçları, kesmiş oldukları Demir kapı zinciri ve hırsızlık esnasında kullandıkları alet edevat malzemelerinin olduğu tespit edildi.

Olay yerinde yapılan araştırma ve inceleme neticesinde; Otoban kenarında bulunan Otoyol şirketine ait fens tellerinin ve bu tellere ait direkler ile Otoban bariyerlerinin sökülmüş olduğu, kesme ve sökmede kullanılan Dekupaj Demir Kesme makinesiyle, Otobana inen yola ait demir kapının asma kilit ve zincirinin sökülerek yerinden çıkarılmış olduğu tespit edildi. 

Yapılan detaylı araştırmada ve alınan ifadelerde şüphelilerin farklı tarihlerde Osmangazi İlçesi (Karabalçık Mah., Selçukgazi Mah.) ve Gemlik İlçesindeki (Kurtul Mahallesi) hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri ayrıca yakalan M.M isimli şahsın 25 Eylül 2021 tarihinde Gürsu İlçesinde meydana gelen Kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık suçundan arandığı bilgisine ulaşıldı. 

Alman Vatandaşı Edelgard Müslüman Oldu Alman Vatandaşı Edelgard Müslüman Oldu

Şüpheli şahısların çaldıkları malzemeleri Yıldırım İlçesi Arabayatağı Mahallesinde bulunan bir firmaya sattıkları tespit edildi. Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden firmada yapılan aramada hırsızlık malzemeleri kamyona yüklenmiş vaziyette bulundu, çalınan tel örgüler ve bariyerler karayolları ekiplerine teslim edildi. 

Hırsızlık şüphelisi R.K., M.M. ve M.Ş isimli şahıslar Adli makamlara sevk edilmiş ve çıkarıldıkları Mahkemece tutuklandılar.