2024 Yerel seçimlerde Cumhur ittifakının adayı olarak gösterilen İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban seçim döneminde 154.yıla 154 proje açıklamıştı. Ancak açıkladığı projelerden bir çoğu Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle ortak yapılacak. Fakat yapılan yerel seçimlerde Ak Parti Bursa'yı kaybetti İnegöl'ü kazandı. Bursa'yı yıllar sonra CHP'ye kaptıran Ak parti şimdi hangi projeleri hayata geçirileceği merak ediliyor. İşte bunlardan biri seçimlerde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alper Taban, “Yeni dönemde de hanımefendiler başımızın tacı” diyerek kadınlara özel projelerini açıkladı.  

PEKİ PROJEDE NELER VARDI!

 “Yeni dönemde de hanımefendiler başımızın tacı… Elimizden geldiği kadar kadınlara pozitif ayrımcılık yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. İnegöl Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle yeni dönemde pek çok sürprizimiz olacak. Bunların başında Kadın Yaşam Merkezi geliyor. İnegöl’ümüzde bir Kadın Yaşam Merkezi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İçerisinde; havuz, aqua park, fitness salonu, pilates yapabilecekleri bir alan, içerisinde kafeterya, çocuk oyun parkı ve psikolog, diyetisyen, spor eğitmeni gibi teknik uzmanların görev yapacağı bir Kadın Sağlıklı Yaşam Merkezini yeni dönemde hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

YENİ ANA KUCAKLARI VE YÜZME HAVUZLARI

“Yine kadınlar için özel olarak hazırlanan projelerimiz kapsamında; Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yeni Ana Kucakları oluşturacağız. Hanımefendiler mevcut yüzme havuzumuzu çok sevdi, ilgi çok yüksek. Onlar için yeni kapalı yüzme havuzları yapmak istiyoruz.”

İNEMDER Başkanı Melih Uçaravcı'dan Siber Saldırı Uyarısı İNEMDER Başkanı Melih Uçaravcı'dan Siber Saldırı Uyarısı

BÜYÜKŞEHİR GİTTİ PROJE OLACAK M?

Seçim döneminde Taban kadınlara bu proje yapacağı sözünü verdi. Ancak Büyükşehir Belediyesi yapılması planlanan bu projenin akıbeti 5 yılın içerisinde belli olacak. Taban'ın projesi hayata geçirip geçiremeyeceği kamuoyununda şimdiden sorgulanmaya başlarke bu projelerini bir çoğunu hayata geçirme ihtimalinin olmadığı illeri sürüldü. Bunların sebebi ise öncelikle Bursa Büyükşehir Belediyesi kaybetmeleri ve ikincisi ise yaşanan ekonomik kriz ve tasarruf tedbirleri. 

Editör: Süper Kanal TV