İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener  tv100 canlı yayınında Ece Üner'in sorularını yanıtladı.

Akşener, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Millet İttifakı listelerindeki tartışmalı isimler Sadullah Ergin'in ve İdris Naim Şahin hakkında açıklamalarda bulundu.

"SAYIN BAHÇELİ ARKASINDA DURMUŞTU"

İYİ Parti lideri, İdris Naim Şahin'in İYİ Parti'den Ordu milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin, " İdris Naim Şahin, Erdoğan'ın yakınında bulunan bir şahıs. PKK ile mücadele etmiş bir şahıs, o zaman Çözüm Süreci'ne karşı çıkmış. O dönem basına bakarsanız görevden alınmasını Abdullah Öcalan'ın istediği iddia edilmişti. Bahçeli görevden alınmayı eleştirmiş, İdris Naim Şahin'in arkasında durmuştur. Aytun Çıray'ın FETÖ'cülük iddiası üzerinden yürürsek eğer Şahin'in bir şaibesi varsa herhangi bir tahkikat açılmadıysa güvenmek zorundasınız. Benim hakkında açıldı, Şırnak'ta bir kişinin iddiaları üzerine dava açıldı. İfadem alınmadı. Ben sanık mıyım, tanık mıyım bilmiyorum? Buğra Kavuncu hakkında da FETÖ suçlaması yapılmıştı. Mahkemeye gitti. Şimdi dalga geçiyorum 'İçimizde FETÖ suçlamasından aklanan tek siyasetçi sensin' diye." ifadelerini kullandı.

"SEÇMENİ İKNA ETMEK MECBURİYETİMİZ VAR"

Akşener'den sığınmacı açıklaması! Akşener'den sığınmacı açıklaması!

Ece Üner'in "Eski bakan Sadullah Ergin'in DEVA kontenjanından CHP Ankara 1. Bölge'den aday gösterilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise Akşener, "Altılı masadaki ittifak sistemi üzerinde konuşma hakkını kendimde bulmuyorum. CHP ve DEVA Partisi masaya oturup ortak bir liste üzerinden çalıştıkları herkes tarafından biliniyor. DEVA Partisi'nin verdiği aday isimlerini CHP değerlendirdi. Niye böyle değerlendirdiniz deme gibi bir hakkım yok. Amma velakin bu seçmenin iştiyakını anlamak mecburiyetimiz var. Seçmenin oyunu almak istiyorsak o insanı duymak, anlamak ve ikna etme mecburiyetimiz var. Sadullah Ergin, CHP ve DEVA yöneticilerine düşen o seçmeni ikna etmektir. Üstten parmak sallamak değildir." dedi.