Saadet Partisi'nden Karamollaoğlu-Kılıçdaroğlu iddiasına dair açıklama Saadet Partisi'nden Karamollaoğlu-Kılıçdaroğlu iddiasına dair açıklama

Eski Ak partili Milletvekili Mehmet Metiner, “Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” diyen Ak partili Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’a “Reis’e sadakatin bir adabı ve yordamı var” diyerek tepki gösterdi.

Yediyıldız’ın sözlerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Metiner, “Reis’e sadakatin bir adabı ve yordamı var. İslami ölçüleri aşan ve dinleyenlerin sahibine de Reis’e tepki koyacağı övgülerden kaçınmak lazım. Reis övgüsünü ayakkabısına kadar indirgemek yakışıksızdır. Tanıdığım bildiğim Reis bu tarz övgülerden rahatsızlık duyar. Safi zarar işte” ifadelerini kullandı.

AK parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ne demişti?

Ak parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir yerel televizyon programında “Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz” dedi.