Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor. 62 gün sonra kurulacak olan sandıklar ile cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belli olacak. Yaklaşan seçimler öncesinde ittifaklar adaylarına destek için partiler ile görüşerek çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti, MHP,  HÜDA-PAR ve BBP'den oluşan Cumhur İttifakı'na, katılması düşünülen yeni partilerle görüşmeler sürüyor.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE AK PARTİ GÖRÜŞTÜ

Öne çıkan partilerden biri de Yeniden Refah Partisi oldu. AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım ve seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından Yıldırım, "Yeniden Refah Partisi ile görüşmemiz çok olumlu geçti. Arzu ediyoruz ki bu seçimde birlikte yol yürüyelim" ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ 30 MADDEYİ KABUL ETTİ”

Gözlerin çevrildiği Yeniden Refah Partisi'nden sürece ilişkin yeni bir açıklama geldi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, son aşamaya ilişkin bilgileri aktardı. Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacakları sorulan Aydal, ittifaka sundukları 30 maddenin AK Parti tarafından olumlu karşılandığını açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'nda Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'nda

“OY ORANIMIZ YÜZDE 8”

Ayrıca Aydal, ittifaka katılmaları teklifine, “Ben dürüstçe sıcak bakıyorum.” cevabını verdi. Partisinin oy oranı sorulan Aydal, "Son zamanlarda yaptırdığımız 4 ankete göre Türkiye genelinde yüzde 8. İstanbul'da yüzde 9" cevabını verdi.