BUSMEK’ten ‘100’üncü Yılda 100 Workshop’ BUSMEK’ten ‘100’üncü Yılda 100 Workshop’

Meteoroloji'nin son açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde yeni haftada yağış ve fırtına vatandaşları etkileyecek.

Bu hafta boyunca yurt genelinde sıcaklıkların düşecek, şiddetli yağışlar ve fırtına kendini gösterecek.

Bugün başlayan yağışlar etkisini artırarak tüm yurtta ilerleyecek.

3 GÜN KABUSA DÖNECEK

Ankara,İstanbul ve Bursa hafta boyunca yağışlı geçecek ancak Salı ve Çarşamba günleri iki kentte şiddetli yağış alacak. Aynı zamanda şiddetli rüzgar alacak Ankara ve İstanbul'da hava koşulları vatandaşları etkiyecek.

İstanbul'da sıcaklıkların Salı günü 14 derece, Çarşamba günü 12 derece, Perşembe günü ise 9 derece olması bekleniyor. Ankara'da da hava sıcaklıkları giderek düşecek. Ankara'da sıcaklıkların Salı günü 15 derece, Çarşamba günü 9 derece, Perşembe günü 7 derece olması bekleniyor.

İzmir'de yağışlar iki gün sürecek. Anca Perşembe günü ile birlikte kentte fırtına bekleniyor. İzmir'de hava sıcaklıklarının 18 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Antalya'da şiddetli yağıştan etkilenecek.

EGE'NİN GÜNEYİ VE AKDENİZ İÇİN UYARI

Akdeniz ve Güney Ege’de beklenen yer gök gürültülü sağanak yağışın yanı sıra kuvvetli rüzgar bekleniyor. Kuvvetli rüzgar zaman zaman fırtınaya dönecek. Doğu'ya ilerledikçe yağışlar karla karışık yağmur ve kara yağışına dönecek.

YAĞIŞTAN ETKİLENECEK İLLERE UYARI GELDİ

Tekin, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla ve çevresinde beklenen kuvvetli yağış nedeni ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarı yaptı.