İran ile İsrail arasındaki gerilim yatırımcıları tedirgin etmeye devam ederken Ekonomist Devrim Akyıl, piyasalara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

sdadsads.jpg

Ekonomist Devrim Akyıl, katıldığı Youtube canlı yayınında 2000 yılında IMF programına dikkat çekerek "1999-2000’li yıllarda bize bir şeyler dayattılar onları yapmaya çalışalım derken krize girdik." İfadelerini kullandı.

O tarihlerde de şu an olduğu gibi kur çıpalı bir sistem uygulandığını belirten Akyıl “Aynen şu an da yaptığımız gibi dolarında yıl sonu kaç lira olacağı belliydi. Sonra 2001 Şubat Anayasa fırlatma krizi diye uydurulan aslında IMF programının başarısızlığı ile birçok bankanın batış dönemini gördük. O yüzden bir an önce bazı hamleleri yapmaları gerekiyor. Bu hafta IMF görüşmeleri kilit.” Dedi.

Selçuk Geçer: Buna hazır olun! Rekor yükselişler olacak Selçuk Geçer: Buna hazır olun! Rekor yükselişler olacak

Ekonomide bir düzelme olmaması halinde dolar kurunun 50-60 TL olmasının bile yeterli olmayacağını belirten Akyıl “Canlanma olmazsa 6 ay sonra tıpkı o programdaki gibi patlarız. 50-60 liralık dolar kuru bizi kurtarmaz 100 liralık dolar kurunu konuşuruz. O dönemki gibi dolar 3 katına çıkar" dedi.

Editör: Süper Kanal TV