A Milli Futbol Takımımız, Euro 2024 son 16 maçında dün akşam Avusturya ile karşı karşıya geldi. Nefes kesen 90 dakikanın ardından ‘Bizim Çocuklar’, Merih Demiral’ın attığı 2 golle çeyrek finale yükselmeye hak kazandılar.

Türkiye'nin çeyrek finaldeki rakibi Hollanda olurken, Avusturya ile Türkiye arasında oyanan maçın skorunu konusunda nokta atışı tahminde bulunan yapay zekaya Hollanda maçının da skoru soruldu.

6 Temmuz cumartesi günü oynanacak çeyrek final maçı öncesi, yapay zekaya Türkiye - Hollanda maçı ile ilgili skor tahmini soruldu.

Çeyrek finalde Hollanda ile karşılaşmanın heyecan verici olacağını söyleyen Chat GPT, Hollanda güçlü bir takım olduğunu ve maçın sonucunu tahmin etmenin zor olduğunu söyledi.

Türk milli takımının da son dönemde gösterdiği performansla dikkat çektiğini belirten yapay zeka, “Maçın nasıl sonuçlanacağını belirleyecek birçok faktör var: takımların form durumu, oyuncuların performansı ve taktiksel yaklaşımlar. Ancak her durumda, Türkiye milli takımına başarılar diliyorum. Umuyorum ki iyi bir mücadele izleriz” Şeklinde soruya cevap verdi.

Bursaspor’da hedef 20 bin kombine! Bursaspor’da hedef 20 bin kombine!

Avusturya maçında Türkiye'nin galip geleceğini hesaplayan yapay zeka “Maçla ilgili bir skor tahmininde bulunur musun?” sorusuna, “Türkiye milli takımının performansına dayanarak ve Hollanda'nın güçlü kadrosunu göz önünde bulundurarak bir tahminde bulunayım” diyerek maçın 2-1 Türkiye lehine sonuçlanabileceğini dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi