Hedef kırmızı hattan çıkmak Hedef kırmızı hattan çıkmak

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun istifa ettiği iddia edildi. Fanatik gazetesinden Umut Eken'in haberine göre Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu istifa dilekçesini yazıp imzaladı

Umut Eken'in aktardığı diğer bilgilerde şu ifadeler yer aldı:

"Ahmet Ağaoğlu, yönetimden bazı isimlerin ‘Olağanüstü kongreye gidelim’ önerisinin ardından, ‘Yeterli 9 imzayı toplayın. Ben bırakıyorum. Herkesin önü açılsın’ karşılığını verdi.
Trabzonspor yönetimi, 9 imza ile ‘Olağanüstü kongreye gidelim’ kararı aldığı anda Ağaoğlu istifa dilekçesini sunacak. Ağaoğlu’nun kararı net. Geri dönüşü yok. Kesin bırakıyor. Asbaşkan Ertuğrul Doğan başkanlık için adaylık çalışmalarına başladı.
‘Olağanüstü kongre’ talebinin Ertuğrul Doğan’dan geldiği bilgisi var. Doğan’ın gerekçesi, ekonomik sebepler. Lakin ekonomik sebeplerin tamamı yapılan transferlere rağmen ligde ve Avrupa’da yarıştan kopulmuş olması.
Abdullah Avcı’nın görev döneminde hocanın istediği transferlerin neredeyse tamamı yapıldı. Avcı bu dönemde en büyük desteği Ertuğrul Doğan’dan buldu. Doğan’ın 10 milyon euro civarında kasa kolaylığı sağladığı biliniyor."

AĞAOĞLU KONGRE KARARI MI ALDI?

A Spor muhabiri Yunus Emre Sel de konuyla ilgili olarak, "Trabzonspor yönetiminin bu ay ödemesi gereken 250 milyon TL'nin üzerinde bir miktar var. Bunu ödemek için çok ciddi görüşmeler yapıldı. Şu an için resmi bir kongre kararı yok ama konuşuluyor" dedi..