Asgari ücrete gelecek ara zam sızdırıldı! İşte temmuzda yeni asgari ücret Asgari ücrete gelecek ara zam sızdırıldı! İşte temmuzda yeni asgari ücret

Türk Hava Yolları (THY), "Take-Off 101", "Take-Off Jr." ve "Take-Off Cadet" isimli üç ayrı iş ilanı ile havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor. Bu ilanlar kapsamında uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapılacak.

2033 hedefleri doğrultusunda çalışan istihdamını artırmayı amaçlayan THY, bu ilanlar ile binlerce kişiyi işe alarak filosunu ve operasyonlarını genişletmeyi planlıyor.

"BU YIL, 5 BİN ÇALIŞANI AİLEMİZE ALMAYI HEDEFLİYORUZ"

Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen "Kariyer Zirvesi" organizasyonunda işe alım politikaları ve süreçleri hakkında şunları söyledi:

‘’Ortaklığımızın büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayımızı artırmaya gayret ediyor; istihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2023 yılında, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5.134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5.000 çalışanı ailemize almayı hedefliyor; iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84.000 olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz.” 

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Türk Hava Yolları (THY), Take-Off 101 programı ile lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilerine eşsiz bir fırsat sunuyor! Bu program sayesinde, öğrenim hayatınız devam ederken çalışma hayatını da deneyimleyerek hayallerinizdeki havacılık kariyerine bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylara, iki dönem boyunca toplamda 12 ay Türk Hava Yolları bünyesinde çalışma imkânı sunuluyor.

  • 1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere hitap eden ilana, 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek.
  • 1 Ocak 1997 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere yönelik açılan ilana, lisans son sınıf öğrencileri ve mezunları başvurabilecek.
  • İlanlarda iyi derecede İngilizce bilen, iletişimine ve gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen ve takım çalışmasına yatkın gençlerin tercih edileceği belirtiliyor. Her iki ilana da 10 Mart 2024’e kadar başvuru gerçekleştirilebilecek.
  • Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişiler Türk Hava Yolları ailesine katılmak için başvuru yapabilecek. İşe alım sürecinde başarılı olan adaylar, 2 sene boyunca eğitim görecek. Adaylar, eğitim sırasında 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet gibi haklardan faydalanabilecek. İlana 30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Türk Hava Yolları’nın yayında olan tüm ilanlarına, Türk Hava Yolları’nın kariyer sayfasından başvuru yapılabiliyor.

Editör: Süper Kanal TV