Teflon kaplamalı tavalar, yiyeceklerin yapışmadan pişmesini sağlayarak oldukça popüler hale geldi. Ancak, bu tür tavaların doğru şekilde kullanılması önemlidir, çünkü yanlış kullanım sağlık sorunlarına yol açabilir.

Daha az yağ kullanarak yiyeceklerin daha iyi pişmesine olanak tanıyan teflon tavalar, kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

Hem sebze hem de et yemeklerinin pişirilmesinde pek çok kolaylık sağlayan teflon tavaları kullanırken dikkat etmek gerekiyor.

Teflon tava kullanırken buna mutlaka dikkat edin! Eğer tavanız bu şekilde görünüyorsa hemen çöpe atın

Teflon tava kullanırken yapılan bu hatayı hemen bırakmak gerekiyor. Eğer teflon tavanız bu şekilde görünüyorsa en sağlıklısı çöpe atmak oluyor.

Teflon tavalarını kullanırken, tavanın çizik olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek son derece önemlidir.

Çünkü çizik teflon yüzeyi, sadece tavanın görünümünü değil aynı zamanda sağlığımızı da tehlikeye atabilir.

Teflon Kullanıyorsanız Bunlara Mutlaka Dikkat Edin - Burdur Haber, Son Dakika Burdur Haberleri

Özellikle yüksek sıcaklıklarda kullanıldığında, çizik teflon tavaların potansiyel riskleri artar. Bu kaplama zarar gördüğünde, metal yüzey açığa çıkar.

80 milyon TL'lik büyük ikramiye İstanbul'a çıktı 80 milyon TL'lik büyük ikramiye İstanbul'a çıktı

Bu durumda, teflonun kaplama tabakası yemek pişirme esnasında parçalanarak yemeklere karışabilir ve sağlığımızı tehdit edebilir.

Özellikle bu kaplama tabakası, 260 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda bozulmaya başlar. Bu durumda ortaya çıkan metal parçaları, vücuttan atılamaz ve böbrekler ile karaciğere yerleşerek hücre DNA'sına zarar verebilir.

Uzun vadede kansere neden olabilecek bu etkilerden kaçınmak için çizik teflon tavaları değiştirmek önemlidir.

Editör: Süper Kanal TV