Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle hafızalara kazınan Tamer Karadağlı, geçtiğimiz günlerde Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu'nun ortaklaşa kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki bakımsızlığından şikayet etti. Karadağlı'nın belediyeye tepki gösterdiği bina bakanlığa ait olduğu ortaya çıktı.

Bayramda otobüsler 706 bin yolcu taşıdı Bayramda otobüsler 706 bin yolcu taşıdı

Binanın bakımsızlığından dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren oyuncu, "Rezalet! Hiçbir şey yapılmamış. Gerçekten utanç kaynağı, inanamıyorum. Bina savaştan çıkmış gibi korkunç durumda. Belediye bunları görmüyor mu?" dedi.

Onedio'da yer alan habere göreKaradağlı'nın eleştirdiği Haşim İşcan Kültür Merkezi, 2003 yılında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan araziye yapılmıştı. Bina, 2006 yılında Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'ne devredilerek aynı yılın Aralık ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından ortaklaşa kullanılmak üzere açılmıştı.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHUTTİN BÖCEK AÇIKLAMA YAPTI

Halk TV'nin haberine göre; CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BöcekKaradağlı'ya şu sözlerle yanıt verdi:

"Rezalet dediği binanın bakım ve onarımı Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait. Siyasi propaganda yapacağına genel müdürlük yapsaydı bilirdi."

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NIN BÜNYESİNDE BULUNUYOR

Kültür Merkezi, 2003 yılında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan araziye yapıldı. Bina, 2006 yılında Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'ne devredilerek aynı yılın Aralık ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından ortaklaşa kullanılmak üzere açıldı.

Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü, Tamer Karadağlı'nın yönettiği Devlet Tiyatroları'nın da bağlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bünyesinde bulunuyor.

Editör: Süper Kanal TV