Tacikistan'dan İnegöl'e mobilya siparişi veren Nazokat Kabilova, aldığı malların parasını ödemeden ortadan kayboldu şeklinde hakkında çıkan haberlerin ardında apar topar İnegöl'e geldi. Basın karşına çıkan  Kabilova, hakkındaki iddialara tek tek cevap verdi. İddiaların asılsız olduğunu illeri sürerek hakkında çıkan haber ve iddialara sert tepki gösterdi. 

Avukatıyla birlikte basın açıklaması yapan Nazokat Kabilova yaşadığı süreci anlattı. 20 yıldır Türkiye'den alışveriş yaptığı  belirterek  Mehmet Ali İpek, ile yaptığı ticareti anlattı. Kendisinden mal aldığını bunların parasını ödediğini ancak gelen bazı malların kusurlu olduğunu belirterek şunları söyledi. Ben şuan İnegöl'deyim bir çok bağlantı yaptım ödemelerini yaptım. İnegöl'de yaptığım ticaretten dolayı hiç kimseye borcum yok herkesin parasını ödedim olan varsa ben burdayım telefonum var arayabilir.  20 yıllık ticari hayatımda ilk kez bir ofisten ürün alışverişi yaptım her zaman fabrikalardan alışveriş yaparım. 20 yıllık ticari hayatımı çıkan haber ve açıklama yapan şahıs hakkımda asıl haber yaptılar. Ticari hayatımda ilk kez böyle bir yerde alışveriş yaptım ve yaptığımız ticaretin boyutu çok küçük. Haberlerde çıkan ev aldı araba aldığı kendisine bu parayla hiçbir şekilde ne kendine ev alabilirsin ne araba burada. Aldığım ürünlerin çoğu ayıplı ürün. Elimize geçtikten sonra kendisine video ve fotoğraf çekip gönderdim. Ayıplı ürünlerini çoğunu iade ettim kendisine ve oda Tacikistan'a geldi. Kendisi de gördü ürünlerin nasıl olduğunu ve yaptığımız görüşmede anlaştık bunların kanıtları da delilleri de var.

FUAR DÖNEMLERİNDE FİRMALAR BENİ ARAR DAVET EDER

Nazokat Kabilova konuşmasına şöyle devam etti. Her fuar dönemlerinde firmalar beni arar davet eder. Böyle bir ofis ürünleri satan yerden alışveriş yaptım. Ama hiç araştırmadan böyle haber yapılması gerçekten benim birine borcum var mı? yok mu? Benim 20 yıllık emeğimi çöpe attılar bu ayrı bir şey ama benim kadınlık gururumla oynandı. Ailem  çocuklarım çok kötü durumda. Benim bütün gazetelerde çarşaf çarşaf fotoğraflarım yayınladı bunları da kınıyorum. Hiçbir araştırma yapılmadan bir şahsa inanarak benim bu şekilde haberlerim yapıldı. 

O ŞAHIS TACİKİSTAN'A GELDİ

Nazokat Kabilova o şahsın kendisinin yanına geldiğini belirterek şunları söyledi. Geldi yanıma tercümanıyla birlikte 3 boyunca gelip gittiler. Hesap kitap yaptık saydık farklı farklı mallar var aynı mallardan 3 defa yazılmış bunları konuştuk ayıplı malları gösterim orada ödeme yaptım. Ayıplı malları da yaptıracağını yapmasa geri vereceğini kendisine söyledim. Şahit olarak tercümanı var isterseniz arayabilirsiniz şimdi veya daha sonra öyle tehdit küfür etme gibi bir şey söz konusu değil. Öyle bir şey olsaydı 3 gün boyunca orada hesap kitap yapar mıydık ben orada onu ağırlar mıydım hiç görüşmezdim daha iyi olurdu. Bunların imzası var para aldıklarına dahil ayıplı mallara dahil geri aldıklarına.

Minik sanatçılardan müzelik eserler Minik sanatçılardan müzelik eserler

BÖYLE BİRŞEY OLSAYDI OFİSİNİN YANINDAKİ OTELDE KALIRMIYIM

“Küfürleşme, tehdit yok. 3 gün boyunca hesap kitap yapar mıyız? Öyle bir şey olsa hiç görüşmem daha iyi. Para verdiğine, ayıplı malları geri aldığına dair imzası var. Onunla alacağım, vereceğim ya da bir problem olsaydı ofisinin yanında otele gelir kalır mıydım? Öyle bir problem varsa bu şahıs neden Ali’yi arayıpta ben geldim, buradayım, hanımefendi buradaymış. Orada farklı yöntemlere başvuruyor. 20 Yıllık ticaret tecrübemle tabi ki dönem dönem problemler olur. Parada önemli değil. Ödenecek varsa ödenir. Genel söylüyorum şahıs olarak demiyorum. Para halledilir ama onurumla, gururumla oynanıp olayın bu denli Türkiye’ye yayılmasını nasıl düzelteceksiniz? Ben bu haberler çıkarken İnegöl otogarından İstanbul’a gidiyordum. Bu haberle karşılaştım. İstanbul’a iner inmez otobüse binip geri geldim. Açıklama yapıp gerekirse yasal süreci başlatmak için. Ben eğer Tacikistan’a gitmiş olsaydım aynı gün bilet alıp yine gelirdim. 20 yıllık kariyerimi bir iftira yüzünden bitiremem. Böyle bir haber çıktıysa ben buradayım. Ben geldim. Buradaki firmalarla çalışmaya devam edeceğim. Şu anda da buradayım. Firmalarla yine alışveriş yaptım. Bir sürü para bıraktım. Çalışmaya devam ediyorum. Bir firma eğer ödeme yapmadıysam çıkıp söyleyebilir.”

KABİLOVA’NIN AVUKATI YASAL İŞLEMLERİ BAŞLATIYORUZ

Nazokat Kabilova’nın Avukatı Kamil Ali ise, “Bildiğiniz üzere 26.05.2024 tarihinde müvekkilim için asılsız haberler yapılmıştır. Bilmenizi istiyoruz ki müvekkilimiz 20 yıldır Türkiye’ de ticaretini farklı farklı firmalarla gerçekleştirmektedir. Bir tacirdir. Söz konusu haberler neticesinde gerek ticari hayatı zedelenmiş, kişisel bilgileri ele geçirilmiştir. Fotoğrafları paylaşılmıştır. Yapılan haberler ve kullanılan dil cinsiyetçi bir yaklaşım olmuştur. Ailesi olumsuz etkilenmiştir. Manevi olarak yıpranmıştır. İmzası bulunan haberlerin muhabirleri hakkında yasal süreç başlatacağımızı buradan duyurmak istiyoruz. Ayrıca haberi yapan kurum da kuruluşlara da söz konusu haberlerin fotoğrafların kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Editör: Süper Kanal TV