Ocak ayında yaptığı tahminler ile maaş zamlarını bilen SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Temmuz ayında maaşlara gelecek zammı açıkladı.

Milyonlarca SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin maaşına Ocak ayında yüzde 49,25 oranında zam gerçekleştirildi. Ancak yapılan zamdan 6 bin 700 TL ve altında kök maaş alan emeklileri etkilemedi. Bu sebeple emekliler gözünü kulağını Temmuz ayında açıklanacak maaş zammına dikti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliler için Temmuz ayını işaret etmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ve memurlara 6 aylık enflasyon farkı dışında ek zam gelmeyeceğini belirtirken, asgari ücretliler için ise kapıyı kapatmıştı.

Türk kahvesine bir ay içinde rekor zam geldi! Türk kahvesine bir ay içinde rekor zam geldi!

Bilindiği üzere Ocak ayında emekli maaş zam oranlarının düşük kalması sebebiyle memur maaş zam oranına eşitlenmişti. Bu sefer ise memur zam oranının düşük olması sebebiyle emekli oranına denkleştirilmesi bekleniyor.

4 aylık enflasyon fark oranı ise belli olduYüzde 18,72 olarak ortaya çıkan enflasyon karşısında maaşlar eridiği ise ortaya çıktı. Emekliler ve memurlar ise Temmuz ayında ne kadar maaş zammı geleceğini merak ediyor.

Ocak ayında yaptığı tahminler ile maaş zamlarını bilen SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Temmuz ayında maaşlara gelecek zam oranlarını açıkladı. Erdursun, “SSK ve Bağkur emeklilerine Temmuz ayında yüzde 30 maaş zam oranı ortaya çıkar. Memurlara ise bunun yüzde 5 daha düşüğü yapılacak. En düşük emekli aylığı ise 13 bin TL olarak karşımıza çıkar” Erdursun, memur ve emeklinin maaşındaki yüzde 5’lik farkın Ocak ayında olduğu gibi eşitleneceğinin ise altını çizdi.

Editör: Süper Kanal TV