Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah'a yönelik şiddetli Siyonist saldırılara, işgalci "Quadcopter" uçakları eşlik ediyor.

KATİL İSRAİL ÇOCUKLARI ŞEHİT EDİYOR

Refah'ın batı ve kuzeybatısında yerlerinden edilmiş kişilerin çadır ve toplantılarına yönelik düzenlenen ateşli saldırıların sonucunda kadın ve çocuklarında aralarında bulunduğu 100'den fazla sivil şehit oldu.

Hamas: İsrail'in ramazan ayında Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişini kısıtlaması suçtur Hamas: İsrail'in ramazan ayında Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya girişini kısıtlaması suçtur

İşgal, çeşitli savaş uçakları (F-16, helikopterler, Quadcopters), toplar ve hücumbotlar kullanarak 50'den fazla vahşi saldırı düzenledi.

Saldırılar coğrafi olarak Refah'ın büyük bir kısmına dağılmış olup şehrin batısını, kuzeybatısını, güneybatısını, güneyini ve merkezini hedef alıyor.

3 camiyi ve 14'ten fazla evi hedef alan saldırılarda şu ana kadar 100'den fazla şehit ve düzinelerce yaralı var. Şehitlerin arasında savaş sırasında doğup savaşta şehit edilen ufak bir bebekte var.

Filistin resmi haber ajansı WAFA, Siyonist İsrail’in, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah’a saldırılarında 100’den fazla Filistinlinin şehit edildiğini duyurdu.