Meteorolojiden beklenen haber geldi, kar yağışını heyecanla bekleyenlerin yüzü gülecek. 5 günlük haritalı hava durumu raporuna bakıldığın özellikle pazar günü kar kendini iyice hissettirecek. 28 ilde yoğun kar yağışı görülecek. İstanbul'da beklenen kar yağışı için henüz bir tarih yok. Ocak ayının  ilk haftalarında İstanbullu da beyaz örtüyü görebilir. İşte haritalı 5 günlük hava durumu raporu. 

Meteoroloji 23 Aralık hava durumu raporunu yayımladı.Buna göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Genellikle parçalı bulutlu, batı ve güney kesimlerin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin haftalık yayımlanan hava durumu raporuna göre; İç Anadolu'da hava, pazar gününe kadar açık olacak. Pazar günü ise yurdun batı kesiminde yağış, iç kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Pazar günü, tam 22 ilde kar yağışı bekleniyor

Bu iller arasında Ankara, Eskişehir, Bolu, Kırşehir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane bulunuyor.

Pazartesi günü ise, tam 28 i için kar yağışı tahmini yapıldı

Bu iller arasında Bolu, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Amasya, Kırşehir, Niğde, Kayseri, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan bulunuyor.

Peki Bursa'da beklenen kar yağışı ne zaman olacak?

Son günlerde sıcaklık değerlerin düşmesi ile Bursa karın yolunu gözler oldu. Fakat 5 günlük hava durumu tahminlerine bakıldığında henüz  Bursa'da kar yağışı yok. 

YSK'nın yeni başkanı Ahmet Yener oldu YSK'nın yeni başkanı Ahmet Yener oldu

Yurt genelinde hava durumu nasıl olacak?

Soğuk hava özellikle bu geceden itibaren kendini hissettirecek, pazar günü ile 28 ilde kar yağışı görülecek. Asıl kar yağışı pazartesi günü kendini gösterecek. Birçok ilde okulların da tatil edilmesi bekleniyor.