2023 güncel sigara fiyatları, tiryakilerin bütçesini sarsıyor. Ağır vergi yükü altında kalan sigara fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından bir nebze sevindiren indirim haberi geldi. Türkiye Tekel Bayileri Platformu, sigara fiyatlarına yapılan indirimi sosyal medyada duyurdu. İşte, 2023 sigara fiyatları...

Yeni yılla beraber birçok ürün ve hizmete gelen zamlardan sigara markaları da nasibini almıştı.

Sigara tiryakiliğini azaltmak isteyen hükümet, tütün ürünlerinden alınan vergileri yıldan yıla artırırken, bugün bir paket sigaranın yaklaşık üçte ikisi vergiden oluşuyor.

2023 SİGARA FİYATLARINDA İNDİRİM VAR MI?

Son dönemde sigaraya gelen zamların ardından bu kez indirim haberi geldi.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TTBP) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, bazı sigara markalarında 1 TL indirim olacağını duyurdu.

BAT ve Philip Morris grubu sigaralarına yapılan 1 TL indirimin ardından JTI grubu da sigara fiyatlarını 1 TL indirdi.

2023 SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU?

TTBP yaptığı açıklamada, "JTI firması yarından itibaren (13 Ocak 2023) bazı sigara fiyatlarını 1 TL geri çekti" ifadelerine yer verdi.

İnegöl'de karla karışık yağmur etkili oluyor İnegöl'de karla karışık yağmur etkili oluyor

JTI grubu sigaralarına yapılan 1 TL fiyat düşüşü ardından BAT ve Philip Morris grubu da sigara fiyatlarında 1 TL indirdi. Böylelikle sigara fiyatları ortalama 32 TL seviyesine geriledi.

İNEGÖL'DE DENETİM NEDEN YOK

Sigar fiyatlarının düşmesinin ardından buna uyan market ve bakkalar olurken bazı uyanık bakkal ve market ise zamlı fiyatlarda satışlarına devam ediyor. Durum böyle olunca vatandaşlar aldıkları sigarların bazı yerde zamlı bazı yerlerde ise indirimli olması tartışmalarıda beraberinde getirdi.  İnegöl'de haksız kazanç sağlayan uyanık esnafa tepki gösteren vatandaşlar İnegöl Bakklar odası ve İnegöl Zabıta ekiplerinin gereken denetimleri yapmamasından yakındılar. İnegöllüler yetkilileri göreve davet ederek gereken denetimlerin yapmasını istiyorlar. 

VATANDAŞAR 153 BİLDİRSİN

Öte yandan İnegöl Belediyesi bu konuyla ilgili olarak bir adet şikayetin geldiği öğrenildi. Belediye etkilileri vatandaşların bu tür konularda 153 çözüm merkezine konuyu iletmeleri halinde ekiplerini gereken denetimleri yapacağını ve yapmaya devam ettiğini belirtti.