Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o yatırım aracına güvenen milyonlarca vatandaşa kritik uyarıda bulunarak ‘sakın yapmayın’ dedi.

Pek çok yatırımcı elindeki maddi birikimi değerlendirmek amacıyla farklı yatırım kollarına yöneliyor. Onlardan biri ise bir haftada yüzde 20 kazandıran bitcoin oldu. Ancak bu yükselişin dışında bazı yatırımcılarda ‘kaldıraçlı işlem’ tuzağına düşüyor. Daha fazla kazanmak isteyen küçük yatırımcıların bu işlem ile parasının hepsini kaybedebiliyor.

bitcoin-214.jpg

GEÇER: MUTLAKA STOP KOYUN

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’de bu konuya ayak basarken, yatırımcılara kritik uyarıda bulundu. Geçer, “Altında olabilirsiniz, dolarda olabilirsiniz, borsada da olabilirsiniz. Kriptoda da olabilirsiniz, fark etmez mutlaka ama mutlaka alta bir yere kendini koruyacak bir bitiş noktası koyarsın, stop koyarsın” dedi.

selcuk-gecer.webp

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Mart verileri açıklandı Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi Mart verileri açıklandı

“AZ KAZANIN ÖZ KAZANIN”

Kaldıraçlı işlemlerden uzak durulması konusunda yatırımcılara seslenen Geçer, “100 ve 1000 kaldıraçlı işlem yaparsınız, böyle ekrana bakarken, paranızın yok olduğunu görürsünüz, eksiye düştüğünüzü görürsünüz. Onun için ne diyoruz, kaldıraçlı işlemlerden uzak durun, kardeşim, ne işiniz var sizin kaldıraçta? Az kazanın, öz kazanın” ifadelerini kullandı.

Editör: Süper Kanal TV