Selçuk Geçer, o altcoini işaret ederek rekoru açıkladı.

Pek çok yatırımcı elindeki varlıkları değerlendirmek amacıyla farklı yatırım araçlarını tercih etti. Onlardan biri ise 1 yıldır rekor yükseliş gerçekleştiren kripto para oldu. Ancak son zamanlarda yaşanan dalgalanmalar ise tedirgin ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o altcoini işaret ederek rekoru açıkladı.

SPOT ETF ONAYI ZİRVEYE GETİRMİŞTİ

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ocak ayında birkaç spot Bitcoin ETF'i onayladığını duyurmuştu. Bu açıklama sonrasında bitcoin cephesinde 3 aylık süreçte rekor zirvesi olan 69 bin doları geçerek 73 bin dolara kadar gelmişti. Geçtiğimiz günlerde spot Ethereum (ETH) ETF'lerini onaylanması ile bu sefer gözler Ethereum’a döndü. Bitcoin’de yaşanan yükselişin aynı şekilde Ethereum’da da yaşanması bekleniyor.

bitcoin.jpg

HALVİNG DÖNEMİNDE

Türkiye araç parkının 4’te biri 21 yaş veya üzerinde Türkiye araç parkının 4’te biri 21 yaş veya üzerinde

Bu yükseliş sonrasında ise ani düşüşler de yaşandı. O noktada çoğu yatırımcı elindeki varlıkları bir anda sıfırlandı. Ancak yükseliş zamanında da çok kazanan da oldu. Bilindiği üzere kripto paralarda boğa sezonu olarak adlandırılan ‘Halving’ zamanına yeniden giriş yaptı. Bu dönemde bitcoin ve diğer coinlerin üretim hızında düşüş yaşanmasıbekleniyor. Bu neticede ürünün az olmasından kaynaklı 1 yıl içinde kripto paralarda rekor yükselişler tahmin ediliyor.

altin-ve-bitcoin-yila-rekorla-basladi-1704259655-2675.jpg

GEÇER: FENA YÜKSELECEK

Uzman isimlerde görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, o altcoini işaret ederek rekor yükseleceğini söyledi. Geçer, “XRP’de fena hareketler olacak. Yeni ETF’ler konuşulacak onların içinde de XRP olacak” dedi.

Kaynak: kamusonhaber