28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turunda oy vermeye gidecek olan seçmenler, seçmen kağıtlarının yeniden dağıtılıp dağıtılmayacağını merak ediyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından alınan karar sonrasında, seçmen kağıdıyla ilgili alınan karar belli oldu. Peki, seçimin 2. turunda seçmen kağıdı yeniden dağıtılacak mı? Oy kullanılan sandıklar değişecek mi?

SEÇMEN KAĞIDI YENİDEN DAĞITILACAK MI?

YSK, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur öncesi önemli bir karar aldı.

Alınan karara göre; YSK, 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı 2. Tur seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılmasına karar verdi.

İLK TURDA OY KULLANILAN SANDIKLAR DEĞİŞECEK Mİ?

Seçmenler, 14 Mayıs'ta oy kullanmaya gittikleri sandıkların 2. turda değişip değişmeyeceğini merak ediyor. YSK, 14 Mayıs'ta kullanılan seçmen kağıtlarının 28 Mayıs'ta da kullanılacağını açıklamıştı.

İnegöl Belediyesi Teknofest 2023’ten Derecelerle Ayrıldı İnegöl Belediyesi Teknofest 2023’ten Derecelerle Ayrıldı

SEÇMEN KAĞITLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI

2. Tur için Yeni seçmen kağıtları muhtarlıklar tarafından tekrar dağıtılmaya başladı. Vatandaşlar yeni seçmen kağıtlarını almak için muhtarlıklara gelerek almaya çalışıyor. Muhtarlarda seçmene kağıtlarını dağıtmak için mesai sonrası sokak sokak gezerek seçmene teslim ediyor. Yeni seçmen kağıdı gelmeyen eski kağıtlarıyla 1. turda oy kullandıkları aynı okulda aynı salonunda oylarını kullanabilecek.