İnegöl Belediyesi’nin 03 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen Ocak ayı olağan meclis toplantısında, Turgutalp Mahallesi Uzay Sokak No:16 adresinde bulunan ve farklı amatör kulüplerin antrenman sahası olarak kullandığı tesislerin Ortak Hizmet Projesi olarak Turgutalp Spor Kulübüne tahsisi gündeme gelmişti. Meclisin 4. Maddesi olarak ele alınan konu kabul edilmişti.

AYNI ŞEKLİYLE DEVAM EDECEK

Kararın ardından konu yeniden gözden geçirildi. Belediye Başkanı Alper Taban, saha kullanım koşullarının mevcut şekliyle devam edeceğini ve herhangi bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

KOMİSYON ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Taban, “Mecliste görüşülen karar sonrası birtakım eleştiriler oldu. Eleştirilere saygımız var ancak komisyon üyelerimize yönelik asılsız ithamları da asla kabul etmiyoruz. Bu ithamlarda bulunanlar aslını ispat etmekle mükelleftir. Özellikle kendi dönemimiz boyunca İnegöl’ün her bir köşesinde hizmetlerimizle imzası olan meclis üyelerimize şehrim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

TEPKİLER KARARDAN VAZGEÇİRDİ

Gelecek Partisi İnegöl Belediye Başkan adayı Sedat Yavuz adaylıktan çekildi Gelecek Partisi İnegöl Belediye Başkan adayı Sedat Yavuz adaylıktan çekildi

Özellik Osmaniyespor başta olmak üzere diğer amatör kulüplerinden gelen tepkiler ilçede büyük ses getirmişti. Yapılan tepkiler belediyenin karardan vazgeçmesine neden oldu.