Bursa'da deprem! Merkez üssü Gemlik Bursa'da deprem! Merkez üssü Gemlik

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve Güney Ege ile Mardin çevreleri dışında aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışların Marmara’nın doğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz ile Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir’in kuzeyi, Antalya’nın doğusu, Bolu ve Düzce’nin yüksekleri, Rize, Artvin, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzeybatı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların: Marmara’nın doğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz ile Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir’in kuzeyi, Antalya’nın doğusu, Bolu ve Düzce’nin yüksekleri, Rize, Artvin, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli yağmur ve yükseklerde kuvvetli karlakarışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, su baskını buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

7 İL İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bilecik, Bolu, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce için kar yağışı uyarısı yapıldı.

7 il için sarı uyarı

BURSA’NIN 15 İLÇESİ İÇİN SARI UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa’nın 15 ilçesi için sarı uyarıda bulundu.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Uyarı yapılan ilçeler şöyle: Osmangazi, Yıldırım, Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey. Keles, Kestel, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi ve Yenişehir.

Bursa için sarı uyarı

BURSA 5 GÜNLÜK TAHMİN

Meteoroloji’nin tahmin raporuna göre Bursa’da, bugün dahil 5 günlük hava durumu şöyle:

BUDO’DAN SEFER İPTALLERİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce Bursa ile İstanbul arasında işletilen Bursa Deniz Otobüsleri’nin (BUDO) bugünkü seferlerinin olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacağı açıklandı.