En düşük emekli maaşının 10 bin TL çıkartılması ile birlikte gözler bayram ikramiyesi zamlarına çevrilmişti.

Emeklilerin dört gözle beklediği bayram ikramiyesi zammı yeterli seviyede yapılmadı. Geçen yıl 2 bin TL olan bayram ikramiyelerine yüzde 50 zam yapılarak 3 bin TL’ye çıkartıldı.

Böylece emekliler iki bayramda toplam 6 bin TL bayram ikramiyesi almış olacak. Emekliler bu zamdan memnun olmazken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın emeklilerin yılı olacağını dile getirmişti.

EMEKLİLERE DESTEK GELİYOR

Hükümet milyonlarca emekli için düğmeye bastı. Nisan ayı ile birlikte emekliler için Meclis'e gelmesi planlanan desteklerin detayları belle olmaya başladı.

Sabah Gazetesi’nden Faruk Erdem’in haberine göre, söz konusu desteklerin emeklilerin hayatını kolaylaştıracak ve gelirlerini artırmak için hayata geçirilecek.

7 madde de sıralanan destekler arasında emeklilere tatil, ulaşım, seyahat gibi hizmetlerin yer alacağı belirtiliyor. Hükümet bu konuda yerel yönetimler ve bakanlıklar ile görüşerek destekleri uygulamaya koymayı hedefliyor.

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK FATURLARINDA İNDİRİM

Destekler arasında ücretsiz hizmetler ve aylıkları artıracak düzenlemelerde bulunuyor. Konu ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ederken emeklilerin yüzünü güldürecek destek ile ilgili detaylar belli oldu.

Nisan ayında Meclis’e gelmesi planlana destek paketinde, başta düşük maaşlılar olmak üzere tüm emeklilerin doğal gaz ve elektrik faturalarında kolaylık sağlanacak.

Bu kapsamda doğal gaz ve elektriğin indirimli olması üzerinde çalışılıyor. Bahsi geçen destek ile ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile protokol yapılacak. Böylece emeklilerin bu giderlerinde indirim kolaylığı devreye sokulacak.

Asgari ücrete ara zam yok! Bakan Işıkhan'dan net açıklama Asgari ücrete ara zam yok! Bakan Işıkhan'dan net açıklama

Editör: Süper Kanal TV