İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
Değerli İnegöllü hemşerilerim;
14 Mayıs pazar günü 85 milyon memleket evladı olarak seçime gidiyoruz. Hayat seçimden sonra da devam edecek.
Seçtiklerimizden kazananlar görev başına gelecek, biz de yine aynı apartmanda, aynı sokakta, aynı ilçede birbirimizle yaşamaya devam edeceğiz. Farklı görüşlerdeyiz diye insan olmaktan, birbirimizle konuşmaktan, birbirimizi anlamaktan uzaklaşmamalıyız.

Sokak ortasında silahlı çatışma Sokak ortasında silahlı çatışma

Değerli hemşerilerim. Saadet partisi, adalet, hukukun üstünlüğü, ehliyet, liyakat, israfın önlenmesi ve iç barışın tekrar sağlanmasının teminatı olacaktır.
Seçimden sonra iktidarıyla muhalefetiyle birlikte yaşayacağımız kardeşlik ortamını bozacak hiçbir olumsuz duruma müsaade etmeyeceğiz.
Girdiğimiz bu tarihi seçimde, Milli Görüşün değişmeyen hedeflerinin uygulanması, Saadet Partisinin İktidarda ve mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesinin sağlanması için, Milletimizin her siyasal görüş ve düşünceden evlatlarını Cumhurbaşkanlığı için Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na, milletvekilliği için Cumhuriyet Halk Partisine oy vermeye davet ediyorum.

Değerli İnegöllü hemşerilerim 14 Mayıs seçimlerinin İnegöl’ümüz, Bursa’mız ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm halkımızı hürmetle selamlıyorum.