İnegöl'ün Eymir köyündeki altın arama faaliyetleri, Saadet Partisi grubunun meclise sunduğu önerge ile yeniden gündeme geldi. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Alper Taban MTA'nın raporunu meclis üyelerine okudu. Taban 2017 yılından bu yana Sülüklügöl kısmında ruhsatlı bir şekilde yürütülen altın arama çalışmaları, 4500 metre sondajlı maden araması şeklinde gerçekleştirildiği ve gereken tüm izinlerinin alındığı ifade etti.

Taban konuşmasını şöyle sürdürdü. MTA maden arama faaliyetleri sırasında başta olmak üzere çevreye doğaya zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde ve siyanürl kullanmamaktadırdır yapılan çalışmaların amacı yer altındaki jeolojik koşulların tespiti için sondajlı arama faaliyeti gerçekleştirmektir.

EYLEM YAPANLARIN ÇOĞU DIŞARDAN GELENLER KÖYLE ALAKASI YOK

Öte yandan köyde yapılan eylemlerle ilgilide açıklama yapan Taban şunları söyledi. Yaptığımız araştırmalar neticesinde köyde eylemler yapılıyor. Ancak bu eylemleri yapanların çoğu dışardan gelenler köyle alakası yok. 

İNEGÖL'DE SADECE SONDAJ ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Nesrin Cesur Semiz Kansere Yenik düştü Nesrin Cesur Semiz Kansere Yenik düştü

Başkan Alper Taban İnegöl'de sadece sondaj çalışması yapıldığını ifade ederek su kullanıyor başka birşey yok. Bu konuda gereksiz bir şekilde iş yapan insanları oyalayan onların çalışmalarını aksatanlara fırsat vermemeliyiz. 

Kaynak: Haber Merkezi