PTT'nin emekliler için hazırladığı kredi başvurularının şartları belli oldu. Kampanya kapsamında Aktifbank ve PTT işbirliği ile, emeklilere 100 bin TL'ye kadar PTT üzerinden kredi verilecek. PTT kredisinden faydalanmanın tek şartının ise emeklilerin maaşlarının PTT'ye taşımaları olduğunu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere verilen banka promosyon iki katına çıkarılarak 8 bin TL ile 12 bin TL olarak ödeneceğinin ardından PTT'den de emeklilere yönelik bir açıklama geldi.

'İpek Böceği İhracat Ödülleri' sahiplerini buldu 'İpek Böceği İhracat Ödülleri' sahiplerini buldu

PTT, emekli maaşlarını PTT üzerinden almak için başvuran vatandaşlara 100 bin liraya kadar verilecek kredilerde kolaylık sağlanacağını açıkladı.

PTT'DEN EMEKLİLERE KREDİ DESTEĞİ

Düşük maaşları ve ileri yaşları nedeni ile bankalardan kredi çekmekte zorlanan emeklilere PTT ve Aktifbank iş birliğinde devlet destekli kredi verilecek. Bu şekilde maaşlarını PTT'ye taşıyan emekliler bankalara gitmek zorunda kalmadan ihtiyaç kredisi kullanabilicek.

EMEKLİLERE ÖZEL PTT KREDİSİ

PTT'nin Aktifbank işbirliği ile emeklilere sunduğu özel kredi ödeme vadesi 3 yıl olacak. Kredi limiti ise 100.000 TL’ye çıkarılabilecek. Örneğin PTT'den 10.000 TL’lik kredi çeken bir emekli aylık 869,01 TL ödeyerek borcunu 36 aya yayabilecek.

Editör: Süper Kanal TV